Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja: svarīgi tieši parlamentā runāt un diskutēt par valsts nākotni

Tieši parlaments ir tā vieta, kur deputātiem un citiem politiķiem, ekspertiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem kopā runāt par mūsu valsts turpmāko attīstību, un par to, kā virzīties no stabilitātes uz attīstību. To Saeimas priekšsēdētaja Solvita Āboltiņa pauda piektdien, 29. aprīlī, atklājot konferenci „Optimāls nacionālo attīstības stratēģiju ieviešanas un uzraudzības mehānisms”, kurā pulcējušies vairāk nekā 70 dalībnieki, lai diskutētu par Latvijas situācijai atbilstošu rīcībpolitiku, ieviešot efektīvu valsts plānu un stratēģiju īstenošanas mehānismu Saeimas un valdības līmenī.

"Vislielākā demokrātiskas valsts vērtība ir tās cilvēki, un tas, ka cilvēki paši var lemt par to, kādā veidā valstij ir jāattīstās. Tāpēc man ir patiess prieks, ka šodien parlamentā kopā tiekas Saeimas deputāti, valdības pārstāvji, uzņēmēji un sabiedrisko organizāciju eksperti, lai diskutētu par Latvijas turpmāko attīstību. Parlaments ir īstā vieta, kur regulāri jānotiek diskusijai par valsts attīstību un par lietām, kas ir svarīgas ikvienam Latvijas iedzīvotājam," uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, uzrunājot konferences dalībniekus.

Saeimas priekšsēdētāja atgādināja, ka 2010. gada nogalē valdība iesniedza parlamentā šā gada budžeta likumprojektu, kas iezīmēja valsts virzību no stabilizācijas politikas uz attīstību. "Tagad mums ir jāturpina šis darbs, jo esam vairāku izaicinājumu priekšā, uz kuriem ir jāsniedz atbilde jau šodien, lai nodrošinātu Latvijas turpmāku ilgtspējīgu attīstību," uzvēra S. Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja arī atzīmēja, ka nākamā diskusija parlamentā par šiem jautājumiem notiks jau pēc divām nedēļām – 16. maijā, kad Saeimas un nevalstisko organizāciju forumā plānots runāt par izglītības un demogrāfijas jautājumiem Nacionālā attīstības plāna ietvaros. „Visas šīs lietas ir cieši saistītas, tāpēc par to jādiskutē un ir jātop reāliem uzdevumiem gan politiķiem un uzņēmējiem, gan katram no mums, jo tikai tā mēs varam virzīties uz attīstību,” pauda S. Āboltiņa.

Konferenci organizēja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Attīstības plānošanas apakškomisija sadarbībā ar Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisiju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Konferencē piedalījās Saeimas deputāti, nozaru un nevalstisko organizāciju pārstāvji, uzņēmēji, kā arī plānu un stratēģiju izstrādē iesaistītie eksperti.


Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu