Skip to main content

Saeimas priekšsēdētājas apsveikums Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pieņemšanas 21. gadadienā

Pirms 21 gada tika pieņemts drosmīgs un ilgi gaidīts lēmums. Tika pieņemta Deklarācija par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu, kas bija mūsu brīvības un demokrātisko vērtību stūrakmens. Tas bija izšķirošs lēmums katram Augstākās padomes deputātam, kas toreiz teica jāvārdu Latvijas valsts nākotnei, tas bija izšķirošs lēmums arī katram Latvijas iedzīvotājam, kurā sirdī kvēloja ilgu uguns pēc brīvas un neatkarīgas dzimtenes.

Mūsu dzimtene – Latvija sākas mūsu sirdīs. Brīva un neatkarīga dzimtene ir nenovērtējams dārgums, kas jāglabā mūsu sirdīs. Šo dārgumu mēs nespētu atgūt bez stipras ticības un nelokāmas pārliecības par savu un mums tuvo cilvēku nākotni – par mūsu Latvijas nākotni. Tā bija mūsu tautas stingrā un neatgriezeniskā apņēmība uzcelt jaunu un labāku nākotni saviem bērniem un mazbērniem.

Šodien mūsu uzdevums ir nodot šo dārgumu nākamajām paaudzēm, nodot sirds uguni mūsu bērniem, lai viņi ar visu spēku un sirdi uzticētos brīvības dziļajai vērtībai. Gādāsim, lai šajos svētkos, kā arī turpmāk mūsu sirdīs kvēlotu brīvības uguns pāri mūsu ikdienas rūpēm! Sargāsim to kā liekāko sirds dārgumu!

Sveicu jūs Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā!

 

Dalies ar ziņu