Skip to main content

Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas apsveikums Latvijas ļaudīm Jāņos

Jāņi ir latviešu auglības, ražības un gaismas svētki. Mēs Jāņu vakarā lasām zāles un ziedus, pinam no tiem apaļus vainagus, sienam apaļu sieru un dziedam, lai atjaunotu un pastiprinātu savu spēku. Mēs klājam svētku galdu un kurinām uguni tā, lai tā degtu gaiši un līdz rīta gaismai. Un pats galvenais – mēs to darām visi kopā – savas ģimenes un draugu lokā, ejot ciemos un gaidot Jāņa bērnus arī savās mājās.

Svinēt svētkus kopīgi, dalīties priekā un būt atvērtiem senām tradīcijām un tuvībai ar dabu ir viena no skaistākajām latviešu kultūras iezīmēm. Arī mūsdienu pasaulē ļaušanās šādām svētku svinēšanas tradīcijām ļauj atgūt mieru, vienoties priekā un nodot tālāk paaudzēm to mantojumu, kas ir pārdzīvojis visus mūsu tautas vēstures griežus un tiek kopts un sargāts šeit – Latvijā.

Vēlu ikvienam no mums Jāņos sajust kopā būšanas vienojošo prieku un uz mirkli ļauties gada īsākās nakts noslēpumainībai. Svinot vasaras saulgriežus un mācot to darīt saviem bērniem, mēs ne tikai stiprinām savas ģimenes, bet arī savu valsti, jo spēcīga un izkopta kultūra un tradīcijas ir katras nacionālas valsts pastāvēšanas pamats.

Lai ikvienai ģimenei ir skaisti Jāņi! Lai ikkatrā mājā ienāk saulgriežu auglība, ražība un gaisma!

Saeimas priekšsēdētāja, politiskās partijas VIENOTĪBA priekšsēdētāja
Solvita Āboltiņa

 

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu