Skip to main content
Saeimas Tiesu politikas apakškomisiju vadīs Lībiņa-Egnere

Saeimas Tiesu politikas apakškomisiju vadīs Lībiņa-Egnere, Krimināltiesību politikas – Judins

Otrdien, 11.decembrī, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētājas amatā ievēlēta Inese Lībiņa-Egnere, pirmajā sēdē nolēma apakškomisijas deputāti.

“Tiesu sistēmas uzlabošanā joprojām ir daudz darāmā. Mans mērķis ir izveidot regulāru dialogu starp Saeimu kā likumdevēju un neatkarīgo tiesu varu, lai panāktu gan sabiedrībai, gan valsts ekonomiskajai izaugsmei labāko rezultātu katras tiesiskuma reformas katrā solī,” par savu uzdevumu Tiesu politikas apakškomisijas vadībā saka Inese Lībiņa-Egnere.

Šodien ievēlēta arī Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas vadība, un apakškomisijas priekšsēdētāja amatā ievēlēts Andrejs Judins.

“Krimināltiesību politikas apakškomisija strādās ar grozījumiem Krimināllikumā, Kriminālprocesa likumā, kā arī normatīvajiem aktiem, kas paredz administratīvo atbildību. Jau nākamajā nedēļā apakškomisijai būs jālemj, vai veidotu vienu likumu, kas paredzētu atbildību par visiem administratīvajiem pārkāpumiem, vai veiktu dekodifikāciju, paredzot atbildību par administratīvajiem pārkāpumiem speciālajos (nozares) likumos.

Nākamajā gadā apakškomisijai būs arī jāvērtē jaunie administratīvo pārkāpumu sastāvi, kas 2020.gadā aizstās vēl 1984.gadā pieņemtā Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksu. Krimināltiesību politikas apakškomisijas redzeslokā būs arī materiālo un procesuālo krimināltiesību problēmjautājumi, kuru apspriešanā paredzēts iesaistīt tiesību aizsardzības institūciju darbiniekus un krimināltiesību zinātņu ekspertus,” veicamos darbu atklāj Andrejs Judins.

 

Dalies ar ziņu