Skip to main content

Saeimas vēlēšanās balso par nākamo Valsts prezidentu Egilu Levitu!

Ģirts Valdis Kristovskis

Strauji tuvojas 13. Saeimas vēlēšanu diena! Daudzi joprojām nav izlēmuši, par kuru no partijām balsot. Trūkst vienkārši saprotamu un ātri uztveramu vēlamās partijas vērtējuma kritēriju pat tad, ja paši vēlētāji nereti izsakās, ka lūkojas pēc politiska spēka, kas spētu pārvaldīt valsti taisnīgāk, tiesiskāk un saprotamāk nekā līdz šim. Daudzi aizrāda uz līdzšinējo pie varas esošo politisko spēku nespēju tikt galā ar korupcijas postošajām sekām, kā rezultātā tiek iedragāta tautsaimniecības attīstība, cieš uzņēmumu konkurētspēja, inovatīvais gars, palielinās plaisa starp pārtikušo un trūcīgo sabiedrības daļu. Tāpēc par pie varas esošajiem vairs nebalsošot! Citi, netikuši galā ar savu izvēli, vienkārši atmet ar roku. Neesot vērts, jo tāpat nekas nemainīsies! Ir arī tie, kas balsos par jauniem politiskiem spēkiem, lai sodītu pie varas līdz šim bijušos.

Un tomēr dažādo motivāciju, šaubu un izvēļu priekšā ir iespējams atrast argumentu, kas daudziem vēlētājiem varētu palīdzēt izvēlēties to īsto politisko spēku, par kuru atdot savu balsi. Jau tagad, vēlētājs var skaidri un gaiši prasīt, vai prātā iekritusī partija spēs kopīgi ar citām vienoties par nākamā valsts prezidenta cienīgu kandidātu, konkrētāk, lai tas būtu Egils Levits! Tas tagad ir stingri jāpieprasa, lai nākamā gada vasarā Saeimas deputātus varētu turēt pie vārda. Lai šajā amatā nonāktu īsti profesionāls un starptautiski pieredzējis, atzīts, pat leģendārs valstsvīrs! Šī prasība varētu kļūt par labu ceļa karti vēlētājiem dodoties pie 13. Saeimas vēlēšanu urnām.

Kā rāda pēdējās aptaujas, Latvijas sabiedrība pārliecinoši vēlas redzēt šajā ārkārtīgi nozīmīgajā amatā tieši Egilu Levitu! Tātad mums ir kopējs valsts prezidenta amata cienīgs, izcils kandidāts, vērtību nesējs, kas jau pašreiz apvieno lielu nācijas daļu! Iespējams tāpēc, ka daudzi ir sapratuši, ka tieši Egila Levita nonākšana valsts prezidenta amatā būtu jauns impulss taisnīguma un tiesiskuma, labas un efektīvas valsts pārvaldības prasību nostiprināšanai mūsu valstī! Tātad, ja vēlētāji sagaida draudzīgāku un atsaucīgāku Latvijas valsti, tās pārvaldi, tolerantāku sabiedrību, tad ir jāieliek pamati tieši šādai valstij, un jau tieši šajās Saeimas vēlēšanās! Ja partiju deputātu kandidāti jums, vēlētājiem, nevēlas atklāt un konkretizēt personību, kuru tie virzīs kā nākamo valsts prezidenta kandidātu pēc to ievēlēšanas Saeimā, ja tie neizprot, ka partijām ir jāspēj vienoties par patiesi cienīgu valstsvīru, kāds ir Eiropas tiesas tiesnesis Egils Levits, tad šādi kandidāti un partijas apliecina, ka to nodomi nav pakārtoti valsts prioritārajām interesēm un vajadzībām, bet gan kārtējiem šauru interešu darījumiem, un tādejādi ir pelnījuši palikt bez pārstāvniecības Saeimā!

Egils Levits vienmēr ir spējis tālredzīgi saskatīt valsts iekšpolitiskos un ārpolitiskos izaicinājumus, ir iestājies par demokrātiskas sabiedrības vērtībām, morāli ētiskiem principiem, meklējis valsts attīstības stimulus. Ir vērts atgādināt, ka tieši viņš ir rakstījis mūsu valstiskuma atjaunošanas dokumentus. 1983. gadā, kad Latvijas brīvība 99,99% ļaužu šķita nesasniedzams sapnis, tieši Egils Levits izstrādāja, panāca Eiropas Parlamenta rezolūciju par Baltijas valstu dekolonizāciju. Lai tolaik pārliecinātu lielākās Eiropas politiskās grupas, bija jābūt īpaši spēcīgam cilvēkam, patiesam Latvijas patriotam. Vēl pirms dažiem gadiem uz Eiropas tiesas tiesneša Egila Levita pleciem gūlās viss Satversmes preambulas pilnveidošanas, latviešu nācijas juridiskās kvalifikācijas process. Tas ir veikums, kas spilgti runā par cilvēku! Tāds cilvēks ir cienīgs būt par Latvijas valsts prezidentu! Viņš nepievils vēlētāju! Turklāt viņš nepārstāv nevienu partiju! Un tas ir īpaši svarīgi, lai vēlētājs un tālredzīgi, Latvijas interesēs izvirzītu vēlētāja prasību – politiskajām partijām jau šodien apliecināt gatavību vienoties par cienīgu nākamo valsts prezidenta amata kandidātu! Tas ir par Egilu Levitu!

Tas nozīmētu, ka ikviens Latvijas vēlētājs jau šajās, 13. Saeimas vēlēšanās, balsotu arī par nākamo Valsts prezidentu Egilu Levitu! Tas nozīmētu, ka vēlētājs neatstāj nākamā prezidenta izvēli dažu oligarhu, Rīdzenes sarunu tipa lietu kārtotāju, pat smagos noziegumos apsūdzētu personu ziņā! Tādejādi katrs vēlētājs būtu ielicis savu artavu stipras, taisnīgākas un tiesiskākas, labāk pārvaldītas Latvijas, valsts nākotnes pamatos!

Dalies ar ziņu