Skip to main content

Satiksmes ministrs un Lielbritānijas vēstniece iepazīstas ar lidostas „Rīga” attīstības projekta gaitu

Trešdien, 9.septembrī, satiksmes ministrs Anrijs Matīss tikās ar Lielbritānijas vēstnieci Latvijā Sāru Kouliju (Sarah Cowley), lai pārrunātu abu valstu sadarbību un klātienē iepazītos ar starptautiskās lidostas „Rīga” infrastruktūras attīstības gaitu.

Tikšanās laikā vēstniece un ministrs iepazinās ar lidostas “Rīga” jauno piestātnes ēku (termināļa attīstības 5.kārta), ko daļēji plānots sākt lietot jau septembra vidū. Lidostas ziemeļu piestātnes ēkas būvniecība tika uzsākta 2014.gada nogalē.

Lidostas termināļa attīstības būvniecības pirmais posms paredz ne-Šengenas zonas paplašināšanu un jaunus iekāpšanas sektorus, tādējādi uzlabojot lidostas sniegto pakalpojumu kvalitāti un pasažieru ērtības. Jaunajā piestātnes ēkā būs iespējams apkalpot arī lielākus gaisa kuģus, kas palielinās lidostas kapacitāti.

Termināļa paplašināšana ir nozīmīga VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” konkurētspējas uzlabošanai Eiropā. Tā ir arī būtisks nosacījums jaunu lidsabiedrību piesaistei un to darbības sākšanai lidostā „Rīga”, kā arī šobrīd strādājošo aviokompāniju darbības paplašināšanai, kas savukārt sekmētu lidostas „Rīga” kā vadošās Baltijas lidostas attīstību.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Svikliņa
LR Satiksmes ministrija
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67028370
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu