Skip to main content

Seiles uzruna LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra atklāšanā

“Augsti godātais Valsts prezidenta kungs, rektora kungs, godātie viesi!

Izcilais britu arhitekts Normens Fosters savulaik teicis, ka arhitektūra atspoguļo vērtības. Šodien mēs atklājam pirmo no jauna uzbūvēto augstskolas ēku kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas. Šī ēka liecina par vērtībām, kas mums Latvijā ir svarīgas, – izglītība, zinātne un inovācijas.

Ir Jurģu diena, un pārceļoties uz jaunu mājvietu, mēs parasti cenšamies atstāt vecās lietas vecajā vietā un paņemt līdzi to, kas ir vērtīgs. Es ceru, ka tieši tāda revīzija ir notikusi arī Latvijas Universitātē, uz šo skaisto, moderno ēku – jauno Dabaszinātņu akadēmisko centru paņemot līdzi to, kas mums patiesi ir vajadzīgs konkurētspējīgai, kvalitatīvai, ne tikai Eiropas, bet arī pasaules līmeņa izglītībai un zinātnei.

Es novēlu, lai šo ēku piepilda sadarbību veicinoša, dzīva un radoša atmosfēra. Te kopā strādās dažādu fakultāšu studenti un pasniedzēji. Aiciniet ciemos citu fakultāšu un nozaru viesus, aiciniet uzņēmējus! Turklāt šī ēka iedzīvina to, kas mums patiesi nepieciešams starptautiski konkurētspējīgai augstākajai izglītībai, – te cieši līdzās strādās arī vairāk zinātniskie institūti. Esmu pārliecināta, ka šī sinerģija būs patiesi labs piemērs daudzām jomām Latvijā, kā sadarboties un strādāt, lai Latvija būtu veiksmīga un konkurētspējīga.

Arhitektūra atspoguļo vērtības. Es ceru, ka šī augstskola un fakultātes, viss jaunais akadēmiskais centrs atspoguļos arī to godaprātu, ko sabiedrība sagaida no augstākās izglītības un zinātnes: plašas, arvien jaunas zināšanas un pamatoti, argumentēti, noderīgi viedokļus, uz kuriem paļauties.
Lai mūsu valsts ir veiksmīga, gudra, prasmīga un laimīga!”

Uzziņai
Šodien, 7. septembrī atklātajā jaunajā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā atrodas Bioloģijas, Ķīmijas, Medicīnas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, kā arī Fizikas un matemātikas fakultātes Optometrijas un redzes zinātņu nodaļa.

Ēkā ir izvietots arī Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un Ķīmiskās fizikas institūts. Pagrabstāvā atrodas sešu Valsts nozīmes pētniecības centru laboratorijas.

Projekta kopējās izmaksas ir plānotas 32 351 490 EUR apmērā, no tām 27 498 766 EUR (85%) Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 2 319 601 EUR (7,17%) valsts budžeta finansējums un 2 533 123 EUR (7,83%) – Latvijas Universitātes finansējums.

Papildus informācija:
Ilze Salna
Izglītības un zinātnes ministrija
ministres komunikācijas konsultante
Tālr.: 67047960, 26639221
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu