Skip to main content

S. Kalniete Eiropas Tautas partijas parlamentāriešu sanāksmē norāda uz politiskās konsolidācijas nepieciešamību Latvijā

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) un Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (ETP) savā runā lielākās un ietekmīgākās Eiropas Parlamenta politiskās grupas – Eiropas Tautas partijas (Kristīgo demokrātu) sanāksmē „Virzot attīstību: risinājumi Latvijai, risinājumi Eiropai („Driving recovery: solutions for Latvia, solutions for Europe”) norādīja uz nepieciešamību turpināt politiskās konsolidācijas procesu Latvijā. Tāpat viņa norādīja uz Ministru prezidenta Valda Dombrovska paveikto ekonomiskās situācijas stabilizēšanā Latvijā.

Norādot uz tuvējām Saeimas vēlēšanām, S. Kalniete teica: „Esmu pārliecināta, ka pēc Saeimas vēlēšanām VIENOTĪBAI no apvienības ir jāpārtop par politisko partiju. VIENOTĪBAI ir jākļūst par lielāko un spēcīgāko politisko partiju Latvijā, kas spēs pārstāvēt visplašāko sabiedrības daļu – vidusslāni, darītājus un savas valsts patriotus. Tādi mēs varam kļūt tad, ja iesaistām politikā nevis dažus simtus, bet vairākus tūkstošus biedru. (..) Ir daži vienkārši mehānismi, kas veiksmīgi darbojās citās Eiropas valstīs, kas veicina – spēcīgas, stabilas un ilgstošas valdības. Tas nozīmē lielākas partijas un apvienības, skaidrākas koalīcijas.”

Arī viņa tāpat kā daudzi citi sanāksmes dalībnieki atzina V.Dombrovska spēju nosvērti un neatlaidīgi veikt reformas valstī, nostādot to atkal uz stabilas attīstības ceļa: „Dombrovskis ar savu nesatricināmo mieru un inteliģento loģiku izrādījās īstais cilvēks īstajā vietā un īstajā laikā. Pateicoties Latvijas cilvēku izturībai un pacietībai, Dombrovska valdībai izdevās novērst valsts bankrotu, stabilizēt ekonomiku un uzsākt ceļu uz izaugsmi. 18 mēnešus vēlāk visi galvenie ekonomikas rādītāju pakāpeniski uzlabojas – eksports palielinās, bezdarbs samazinās, nacionālais kopprodukts pieaug, nodokļu ieņēmumi pārsniedz plānotos. Šodien Latvijas stāsts ir kļuvis par paraugu citām Eiropas valstīm un tautām, kurām ieņēmumu un izdevumu sabalansēšana vēl tikai stāv priekšā.”

Kā jau ziņots 2. un 3. septembrī Rīgā notiks lielākās un ietekmīgākās Eiropas Parlamenta politiskās grupas – Eiropas Tautas partijas, Kristīgo demokrātu sanāksme “Driving recovery: solutions for Latvia, solutions for Europe” (Virzot attīstību: risinājumi Latvijai, risinājumi Eiropai). Pasākumā diskutēs par ekonomiskās krīzes sekām, un ko Eiropa var mācīties no Latvijas pieredzes krīzes pārvarēšana un ekonomikas stabilizēšanā.

Divas VIENOTĪBAS partijas – „Jaunais laiks” un „Pilsoniskā savienība” ir ETP grupas locekles.

Informāciju sagatavoja Pilsoniskās savienības preses sekretāre
Dace Balode
2010. gada 2. septembrī


Dace Balode,
PS preses sekretāre
Tālrunis: 67087475
GSM: 29289491
www.pilsoniska-savieniba.lv 

Dalies ar ziņu