Skip to main content

Smiltēns saņem Francijas Republikas Goda Leģiona ordeni

Šonedēļ svinīgā ceremonijā Francijas vēstniece Latvijā Odile Supizona (Odile Soupison) Francijas Republikas prezidenta piešķirto augsto apbalvojumu – Kavaliera pakāpes Goda Leģiona ordeni – pasniedza 12. Saeimas deputātam, Latvijas Republikas Saeimas un Francijas parlamenta sadarbības grupas priekšsēdētājam, partijas “Vienotība” priekšsēdētāja vietniekam Edvardam Smiltēnam.

Goda Leģiona ordenis ir Francijas Republikas augstākais goda apbalvojums, ko piešķir valsts prezidents par īpašiem militāriem vai civiliem nopelniem.


Pasniedzot apbalvojumu, vēstniece uzsvēra Smiltēna kunga lielo ieguldījumu Latvijas un Francijas attiecību stiprināšanā, darbojoties Latvijas Republikas Saeimas un Francijas parlamenta sadarbības grupā, kā arī veicinot sadarbību dažādu starpvalstu projektu ietvaros.


Savā uzrunā ordeņa pasniegšanas ceremonijā vēstniece Odile Supizona atzīmēja arī Francijas programmu „Nākotnes personība”, kurā piedalīties Edvards Smiltēns tika aicināts pirms trīs gadiem, piebilstot, ka „runāt par „nākotnes personību” nav pietiekami – varētu drīzāk teikt „tagadnes un nākotnes personība.”

Goda Leģiona ordeņa apbalvojumu pirms 215 gadiem, 1802. gadā, iedibināja Napoleons Bonaparts. Ar Goda Leģiona ordeni ir apbalvoti tādi pasaulē pazīstami cilvēki kā rakstnieki Gabriels Garsija Markess un Viktors Igo, kinoaktrise Mariona Kotijāra, skulptors Aleksandrs Kalders, gleznotājs Marks Šagāls, komponists Džuzepe Verdi, Citroen automobiļu ražotnes dibinātājs Andrē Citroens, ASV valsts sekretārs Džons Kerijs un daudz citi zinātnieki, mediķi, mākslinieki, politiķi, mūziķi, diplomāti, utt.

FOTO no apbalvojuma saņemšanas

Informāciju sagatavoja:
Francijas vēstniecība Latvijā

Dalies ar ziņu