Skip to main content

Štokenbergs iepazinies ar Čehijas tiesu sistēmas modernizāciju

18. aprīlī, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs un valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis darba vizītē Prāgā (Čehijā) tikās ar Čehijas tieslietu ministru Jiri Pospišilu (Jiří Pospíšil) un iepazinās ar Čehijas tieslietu sistēmas modernizācijas projektiem. A. Štokenbergs atzinīgi novērtēja Čehijas iedzīvotājiem ieviestās elektroniskā pasta adreses, kas tiesām ļauj operatīvi sazināties ar procesa dalībniekiem, tādējādi ietaupot laiku, izdevumus pasta sūtījumiem un citus administratīvos resursus. Šīs valsts pieredze liecina, ka gada laikā ieviestā sistēma ir atmaksājusies un gadā sniedz ietaupījumu 5 miljonu eiro apmērā.

„Jaunu un modernu risinājumu ieviešana, kas sniedz gan finansiālus ieguvumus valstij, gan paātrina administratīvo procesu gaitu ir viena no manām darba prioritātēm, tādēļ Čehijas pieredze ir vērtīga un prasa rūpīgāku analīzi,” norāda tieslietu ministrs.

Čehijas tieslietu ministrs norādīja, ka valsts ekonomiskā situācija ir ierobežojusi iespējas īstenot vairākus investīciju projektus, taču nākamie soļi ir elektroniskā arhīva ieviešana un tiesu sistēmas automatizācija.

Amatpersonas apmeklēja arī Čehijas Augstāko tiesu, lai iepazītos ar Čehijas tiesu sistēmu un tajā veiktajām reformām. Līdzīgi kā Latvija arī Čehija šobrīd strādā pie tiesnešu novērtēšanas sistēmas uzlabošanas, tiesnešu apmācību un kvalifikācijas celšanas pilnveidošanas, līdz ar to puses apsprieda abu valstu pieredzi.

Līdz šim Latvijas un Čehijas Tieslietu ministrijas sadarbojušās maksātnespējas tiesību jomā, kā arī izvērsta sadarbība ar Čehijas atbildīgajām institūcijām informācijas apmaiņā valsts valodas politikas jomā, notikusi arī akadēmiskā sadarbība ar zinātniskajām iestādēm (Čehijas Zinātņu akadēmiju, Prāgas Kārļa universitātei Brno Masarika universitāti u.c.).


Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr. 26564629
[email protected]

 

Dalies ar ziņu