Skip to main content

Štokenbergs: informēta un tiesiski izglītota sabiedrība ir jebkuras tiesiskas valsts mērķis

Šodien, 15. septembrī, tieslietu ministrs A. Štokenbergs atklāja Eiropas Oficiālo izdevēju 8. forumu, norādot, ka informēta un tiesiski izglītota sabiedrība ir jebkuras tiesiskas valsts mērķis, jo tikai izglītota sabiedrība var nodrošināt valsts izaugsmi un konkurētspēju. Sabiedrības izglītošanu, nodrošinot kvalitatīvu izglītības sistēmu un sniedzot detalizētu informāciju par pieņemtajiem normatīvajiem aktiem, ministrs minējā kā vienu no valsts uzdevumiem.

„Tas ir vispārējs princips, ka likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības, taču ja reiz valsts cilvēka dzīvi un attiecības kaut kādās jomās ir reglamentējusi, tad tās pienākums ir nodrošināt iespēju iedzīvotājiem par šīm normām savlaicīgi uzzināt. Turklāt mūsdienās jārunā ne tikai par iespēju ar normatīvajiem aktiem iepazīties, bet arī par informācijas lietošanas ērtumu, ticamību, moderno tehnoloģiju izmantošanu,” uzsvēra A. Štokenbergs.

Pēc ministra domām jaunie komunikāciju rīki virtuālajā vidē dod iespēju savlaicīgi radīt un piegādāt informāciju, kā arī veidot un izmantot atgriezenisko saiti ar sabiedrību, kas nav mazsvarīgi gan politikas veidotājiem, gan pašai sabiedrībai, jo rada iespēju izteikt viedokli un iesaistīties likumdošanas procesā.

A. Štokenbergs norādīja, ka Latvijas oficiālais izdevums „Latvijas Vēstnesis” pašlaik ir tehniski gatavs pārejai uz oficiālo e-publikāciju un šajā procesā neatsverama ir bijusi citu valstu pieredze: „Taču mums vēl ir priekšā virkne jautājumu, piemēram, kā nodrošināt uzticamību elektroniskai informācijai līdzvērtīgi, kāda tā ir drukātajai informācijai, taču visticamāk tas ir profesionalitātes un laika jautājums.”

Uz Eiropas Oficiālo izdevēju 8. forumu Rīgā ieradušies 35 valstu pārstāvji, lai 15. un 16. septembrī diskutētu par oficiālās publikācijas kā likumdošanas procesa noslēdzošā posma tiesiskajiem un tehniskajiem aspektiem.

Informāciju sagatavoja:
Līga Brice
Tieslietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
[email protected]
Tālr.: 67036739, 26485232

 

Dalies ar ziņu