Skip to main content

Straujuma Briselē iepazīstina ar Latvijas prezidentūras prioritātēm

FOTO no vizītes

Gatavojoties pārņemt Latvijas kā prezidējošās valsts pienākumus Eiropas Savienības Padomē, 3. decembrī Ministru prezidente Laimdota Straujuma un ministri dosies darba vizītē uz Briseli. Vizītes darba kārtībā plānota kopīga Eiropas Komisijas (EK) kolēģijas un Latvijas Republikas Ministru kabineta darba sesija, kā arī vairākas Ministru prezidentes un ministru divpusējas tikšanās.

Kopīgās darba sesijas darba kārtībā iekļauti jautājumi par Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm un Eiropas Komisijas darba programmu 2015. gadam.

Paredzēta arī EK priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera un Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas divpusēja tikšanās un kopīga preses konference. Ministru prezidentei plānota arī tikšanās ar Eiropadomes prezidentu Donaldu Tusku.

Ministru kabineta vizītes uz Briseli pirms prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ir ierasta prakse visām dalībvalstīm.

Latvijas prezidentūras prioritātes ir konkurētspējīga Eiropa, digitāla Eiropa un iesaistīta Eiropa.

Latvijas prezidentūras laikā Latvijā plānoti aptuveni 200 pasākumi, t.sk., augsta politiska līmeņa sanāksmes. Viens no centrālajiem pasākumiem būs Austrumu partnerības samits un ar to saistītie pasākumi (Biznesa forums, Pilsoniskās sabiedrības forums, Mediju brīvības konference un jauniešu forums u.c.), desmit neformālās ES ministru sanāksmes un Āzijas un Eiropas valstu (ASEM) izglītības ministru tikšanās.

Latvijā plānots organizēt arī Digitālās programmas asambleju, Eiropas standartizācijas konferenci, Sociālo partneru forumu, E‑veselības nedēļu un citas nozīmīgas konferences.

Mediju ievērībai: EK priekšsēdētāja Ž. K. Junkera un Ministru prezidentes L. Straujumas kopīga preses konference notiks 14:30 Eiropas Komisijā.

Papildus informācija:
Jānis Bērziņš, preses sekretārs
Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Tālrunis: +32 22 383 286, +32 473 52 80 13
E-pasts: [email protected]

Kaspars Rūklis, preses sekretārs Rīgā
Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē
Tālrunis: 67016439, 29405048
E-pasts: [email protected]
www.eu2015.lv

Dalies ar ziņu