Skip to main content

Straujuma Rīgas Ukraiņu vidusskolā: es ticu Ukrainai, vienotai un nedalāmai

FOTO no vizītes

Pirmdien, 23.februārī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma apmeklēja Rīgas Ukraiņu vidusskolu, lai ar skolēniem un skolas vadību pārrunātu situāciju Ukrainā, uzslavētu skolu par labo darbību, kā arī aicinātu jauniešus sekot izvēlētam mērķim par spīti grūtībām, kādas katra cilvēka dzīvē var rasties.

Ministru prezidente apmeklējuma laikā uzsvēra, ka viņai ir būtiski pēc Kijevas apmeklējuma šajā nedēļas nogalē, kur tika pieminēti Maidanas laukumā pirms gada bojā gājušie cilvēki, tikties Rīgas Ukraiņu vidusskolā ar jauniešiem un pastāstīt par situāciju Ukrainā, kā arī iedrošināt skolēnus līdztekus latviešu valodas un kultūras apguvei paturēt interesi par savu ukrainisko kultūru. L.Straujuma stāstīja par Eiropas Savienības finansiālo palīdzību, kā arī Latvijas materiāltehnisko un medicīnas atbalstu Ukrainai un valdības plānoto lēmumu atbalstīt 15 Ukrainas jauniešu studijas Latvijā.

„Sajūtas esot Maidanas laukumā atgādināja Atmodas laiku Latvijā, bija jūtama liela tautas vienotība, bet reizē bija nomācoši, jo tik daudz cilvēku dzīves ir izdzēstas, valstī turpinās vardarbība, mierīgie iedzīvotāji turpina mirt.. Kā tas ir iespējams, ka 21.gadsimtā Eiropā tiek vardarbīgi kādai valstij atņemta daļa tās teritorijas, kādas intereses ir tam pamatā, kāda varaskāre?” iespaidos dalījās L.Straujuma. Ministru prezidente uzsvēra, ka Ukrainas valstij, tās cilvēkiem tagad, pirmkārt, ir nepieciešams miers. Viņa informēja par Ukrainas prezidenta darbu, lai Ukrainā tiktu izvietoti ANO miera uzturēšanas spēki.

L.Straujuma uzslavēja bērnus par latviešu valodas prasmi un viņu interesi izkopt arī ukraiņu valodu un kultūru, dzīvojot Latvijā. Ministru prezidente aicināja katru bērnu izkopt savus talantus un izvēlēties savu nākamo profesiju, izvirzīt savai dzīvei mērķi un tam sekot par spīti grūtībām. „Ja tev ir mērķis, tad vairs nešaubies, ej uz priekšu un dari! Viegli nebūs, bet lai tas tevi nebaida, ” iedrošināja L.Straujuma.

Viņa īpaši uzrunāja arī jauniešus no Ukrainas, kuru ģimenes Latvijā ieradušās no konflikta rajoniem Ukrainā. „Jums visiem ir jāzina, ka Latvijā jūs varat justies droši, un paldies skolai, kas jūs viesmīlīgi uzņem,” sacīja L.Straujuma.

Papildus informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu