Skip to main content

Sveic nevalstiskos teātrus jaunās sezonas sākumā

Kultūras procesos vienlīdz nozīmīga ir kā nacionālo kultūras iestāžu, tā nevalstisko kultūras struktūru darbība, kas kopā veido daudzveidīgu kultūrvidi, tā, apsveicot jaunās sezonas sākumā vairākus nevalstiskos teātrus, norāda kultūras ministrs Ints Dālderis.

„Laikā, kad valsts kopējā budžeta situācija bija kritiska, kultūras nozarē par primāro uzdevumu tika izvirzīta nacionālo kultūras iestāžu saglabāšana un to darbības nodrošināšana, taču valdība ir pildījusi iepriekš doto solījumu iespēju robežās rast iespēju finansēt arī nevalstiskās institūcijas un apliecinājums tam ir lēmums par papildus 200 tūkstošu latu piešķiršanu Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammām profesionālajām nevalstiskajām organizācijām un kultūras procesiem reģionos. Ļoti intensīvais kultūras notikumu kalendārs šī gada rudenī, manuprāt, liecina, ka dzīvojam daudzveidīgā kultūrtelpā, un ir apsveicams ikviens kvalitatīvs pienesums šajos radošajos procesos,” uzsver Ints Dālderis.

Šodien, 15. septembrī, sezonu ar jauniem iestudējumiem atsāk vairāki nevalstiskie teātri, to vidū Artelis, Teātra observatorija, Karaliskais improvizācijas teātris, kuriem ministrs novēl sekmīgu sezonu.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
kultūras ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 67330306, 26304460
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu