Skip to main content

Svinīgi parakstīs Baltijas valstu partnerības līgumu par kopīgu zāļu un medicīnas ierīču iepirkumiem

Trešdien, 2. maijā, veselības ministre Ingrīda Circene, Igaunijas Republikas sociālo lietu ministrs Hanno Pevkurs (Hanno Pevkur) un Lietuvas veselības ministrs Raimondas Šukis (Raimondas Šukys) parakstīs Baltijas valstu partnerības līgumu par vienotiem zāļu un medicīnas ierīču iepirkumiem un centralizēti iepērkamo zāļu un medicīnas ierīču aizdošanu.

Partnerības līguma mērķis ir veicināt vienotus zāļu un medicīnas ierīču iepirkumus, kā rezultātā valstīm varētu būt finansiāli izdevīgāki piedāvājumi. Veicot kopīgus zāļu iepirkumus, palielinātos iepirkumu apjoms, kas vienlaikus radītu lielāku konkurenci potenciālo piegādātāju vidū un gala rezultātā būtu iespējams iepirkumu veikt pa zemāku cenu. Tāpat līgums nodrošinātu centralizēti iepērkamo zāļu un medicīnas ierīču pieejamības nepārtrauktību.

Līgums tiks slēgts uz nenoteiktu laiku un tam varēs pievienoties arī citas Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstis.

Partnerības līgums tiks parakstīts plkst.12:00 Veselības ministrijā (Brīvības ielā 72) 309. telpā.

Uzmanību!
Mediju pārstāvji aicināti piedalīties Partnerības līguma parakstīšanā un preses konferencē, par savu dalību informējot VM Komunikācijas nodaļu pa tālr.: 67876008.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālrunis: 67876008, 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu