Skip to main content

Tiek ielikts pamatakmens daudzfunkcionālajai Liepājas koncertzālei „Lielais dzintars”

FOTO NO NOTIKUMA

2011.gada 17.augustā, atklājot VIENOTĪBAS reģionālo biroju Liepājā, partijas priekšsēdētāja un Saeimas spīkere S. Āboltiņa uzsvēra, ka „VIENOTĪBA ir ne tikai spēcīga politiska partija, kura var ietekmēt daudzus procesus valstī, bet atbalstīs un sekmēs „Lielā Dzintara” būvniecību Liepājā.” Toreiz, pilsētas Domes priekšsēdētājs, Uldis Sesks, kurš ieradās biroja atklāšanas noslēgumā ar dāvanu – Liepājas pilsētas karodziņu – piesolīja Liepājas ordeni VIENOTĪBAI, ja tā palīdzēs uzcelt koncertzāli.

2013.gada 04.oktobrī, Liepājā, klātesot Ministru prezidentam V. Dombrovskim, svinīgi tika ielikts pamatakmens ar vēstījumu nākamajām paaudzēm daudzfunkcionālajai Liepājas koncertzālei „Lielais dzintars”. Pasākumā vēl piedalījās būvprojekta autors Folkers Ginke, daudzfunkcionālā centra „Lielais dzintars” projekta vadītāja Ints Dālderis, SIA „Merks” valdes priekšsēdētājs Oskars Ozoliņš, daudzfunkcionālā centra „Lielais dzintars” projekta realizācijas daļas vadītājs Gatis Griezītis un Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis, kā arī Liepājas pilsētas Domes deputāti, tostarp Reformu partijas jaunievēlētie deputāti, kuri 2013.gada 25.jūlija Domes sēdē atturējās balsojumā pieņemt lēmumu Nr. 201 „Par daudzfunkcionālā centra "LIELAIS DZINTARS" būvniecību".

Sveicot liepājniekus, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pauda, ka „Liepāja ir bagāta ar plašām kultūras tradīcijām un daudzfunkcionālais centrs „Lielais dzintars” kļūs par vietu, kur varēs pilnvērtīgi radīt un baudīt kultūras dzīvi. Man ir prieks šeit būt klāt un redzēt, kā ideja pārtop par realitāti, ar mērķi bagātināt un veicināt kultūras dzīves attīstību Liepājā, un visā Latvijā.”

Savukārt koncertzāles projekta vadītājs Ints Dālderis, kurš ekonomiskās krīzes laikā bija kultūras ministra postenī un aizstāvēja jaunu koncertzāļu nepieciešamību Latvijā, pauda optimistisku pārliecību, ka jau 2015.gada rudenī varēsim mērot ceļu uz Liepājas jaunās koncertzāles atklāšanas koncertu.

Līdz ar to, atliek cerēt, ka Liepājas pilsētas mērs Uldis Sesks turēs savu solījumu, un jau 2015.gadā, atklājot koncertzāli, pasniegs pateicības balvu VIENOTĪBAI.

Informāciju sagatavoja:
VIENOTĪBA Liepājas nodaļa

Dalies ar ziņu