Skip to main content

Tieslietu ministra Aigara Štokenberga birojs sāk darbu četru cilvēku sastāvā

Tieslietu ministra Aigara Štokenberga birojs sāk darbu četru cilvēku sastāvā. Par parlamentāro sekretāri un biroja vadītāju iecelta Karīna Korna, padomnieks krimināltiesību un kriminālprocesa jautājumos, un sadarbību ar ģenerālprokuratūru ir Jānis Maizītis, padomniece civiltiesību un civilprocesa, kā arī Eiropas tiesību kodifikācijas jautājumos – Baiba Broka, bet padomnieks ieslodzījuma vietu un probācijas attīstības jautājumos – Glens Grants (Glen Grant).

Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs norāda: "Savā birojā esmu aicinājis līdzdarboties nozares profesionāļus, kuri ar savām zināšanām un pieredzi dos savu ieguldījumu tieslietu nozares attīstībā un tiesiskas valsts veidošanā. Šie cilvēki tieslietu nozarē ir strādājuši jau vairākus gadus, tādēļ viņu viedoklis man būs būtisks atbalsts lēmumu pieņemšanas procesā. Savā komandā esmu iekļāvis arī cilvēku ar plašu starptautisko pieredzi, kas uz tieslietu sistēmā notiekošajiem procesiem varēs paraudzīties no plašāka skatu punkta."

K.Korna bijusi AS "Latvijas Gāze" Nekustamo īpašumu daļas vadītāja, kur ieguvusi pieredzi zemesgrāmatu, kadastrālās vērtēšanas u.c. ar šo jomu saistītajos jautājumos. Strādājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā par Ārējo sakaru nodaļas vadītāju, Satversmes tiesā par tiesneša palīgu, bijusi Saeimas Juridiskā biroja konsultante, referente Tieslietu ministrijā un Iekšlietu ministrijā. Viņa ar izcilību ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē Rīgas Juridiskajā augstskolā. Šobrīd K.Korna turpina studijas LU juridiskās zinātnes doktora programmā civiltiesībās. Darbodamās partijā "Sabiedrība citai politikai" līdzdarbojusies pieteikumu izstrādē Satversmes tiesai par vadības līgumu atcelšanu, kā arī par pensiju un vecāku pabalstu samazināšanas atbilstību Satversmei.

J.Maizītis no 2000. – 2010. gadam bijis LR ģenerālprokurors, iepriekš strādājis arī par Cēsu rajona prokuratūras virsprokuroru, Cēsu rajona prokuratūras izmeklētāju, Iekšlietu ministrijas Valmieras starprajona izmeklēšanas nodaļas vecāko izmeklētāju. Šobrīd J.Maizītis ir LU Juridiskā fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras vieslektors. J.Maizītis absolvējis LU Juridisko fakultāti.

B.Broka ir lektore LU Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedrā un Latvijas Tiesnešu mācību centrā. Viņa ir arī VAS "Latvijas Gaisa satiksme" valdes locekle un ievēlēta par Starptautiskā Privāttiesību unifikācijas institūta (UNIDROIT) Vadības padomes locekli. Iepriekš bijusi arī starptautiskās lidostas "Rīga" padomes locekle, LR satiksmes ministra ārštata padomniece juridiskajos jautājumos, Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre. Viņa bijusi asociētā dekāne Latvijas tiesībās Konkordijas starptautiskajā universitātē Igaunijā un vieslektore Tuleinas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Šobrīd studē LU Juridiskās fakultātes doktorantūrā.

G.Grantam pieder konsultāciju uzņēmums "GG Consulting", un viņš šobrīd līdzdarbojas Bulgārijas Aizsardzības ministrijas un bruņoto spēku reformas izstrādē. G.Grants bijis padomnieks Igaunijas aizsardzības ministram, kā arī Lielbritānijas un citiem NATO valstu vēstniekiem Latvijā, tādējādi guvis vērienīgu starptautisko pieredzi. Lielbritānijā bijis Militārā cietuma, kurā veicis vērienīgas reformas, priekšnieks, kā arī veidojis Mazgadīgo ieslodzīto uzraudzības institūciju. Viņš darbojies LR Tieslietu ministrijas sodu reformas izstrādes darba grupā, konsultējis dažādas Latvijas aģentūras par korupcijas apkarošanas, naudas atmazgāšanas un cilvēktirdzniecības jautājumiem. G.Grants absolvējis Karalisko aizsardzības akadēmiju Sandhurstā (Royal Military Academy Sandhurst).

 

Informāciju sagatavoja:
Laura Pakalne
TM Administratīvā departamenta pārstāve
Tel. 67036712
[email protected]

Dalies ar ziņu