Skip to main content

Tieslietu ministrija sagatavojusi rīkojuma projektu par kompensāciju izmaksu Jēkabpilī nogalinātās sievietes ģimenei

Tieslietu ministrija ir sagatavojusi un iesniegusi izskatīšanai valdībā rīkojuma projektu par kompensāciju izmaksu Jēkabpilī nogalinātās sievietes ģimenei. Plānots, ka kopējais kompensācijas apmērs ģimenei būs 150 000 eiro.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere norāda: “2023. gada 16.aprīlī Jēkabpilī pēc ilgstošas vajāšanas savu bērnu un mātes klātbūtnē tika nogalināta sieviete. Tas diemžēl parādīja valsts nespēju pasargāt vardarbības upuri. Kriminālprocesā ir iespējams prasīt kompensāciju, tomēr šajā gadījumā šis būs vienreizējs lēmums ārpus kriminālprocesa. No morāli ētiskā viedokļa ir svarīga patiesa atvainošanās vārdos un darbos. Mums ir pienākums darīt visu, lai nākotnē nekas tāds neatkārtotos. Valstij jānodrošina taisnīgas kompensācijas piešķiršana šajā traģēdijā cietušajiem. Es ceru uz visa Ministru kabineta atbalstu šīs kompensācijas piešķiršanai.”

Kompensācija tiks piešķirta no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, un izmaksātā kompensācija netiks aplikta ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Pašlaik rīkojuma projekts iesniegts saskaņošanai Finanšu ministrijā.

Informāciju sagatavoja:
Tieslietu ministrija

Dalies ar ziņu