Skip to main content

Vai Rīgas satiksme drīkst aizņemties 100 miljonus eiro?

Rīgas domes frakcijas VIENOTĪBA deputāts Nils Josts ir nosūtījis vēstuli Latvijas Republikas Valsts kontrolierei Elitai Krūmiņai, kurā lūdz izvērtēt 100 miljonu eiro aizņēmumu, kuru tuvākajā laikā no SEB bankas saņems pašvaldības SIA „Rīgas satiksme”.

Deputāts lūdz Valsts kontrolieres vērtējumu, vai fakts, ka tikai pašvaldības SIA valde lemj par kredītsaistību palielinājumu 100 miljonu eiro apmērā, kuras visdrīzāk būs jāatdod Rīgas nodokļu maksātājiem, bet Rīgas domes deputāti nav informēti par tā precīzu izlietojumu un kredīta atdošanas plānu neliecina par vāju uzņēmuma finanšu vadību un sliktu pārvaldību.

„Jau šobrīd ”Rīgas satiksmes” kredītsaistības tuvojas pus miljardam eiro. Uzņēmums nespēs atdot 100 miljonu kredītu, arvien tiks palielināta budžeta dotācija no nodokļu maksājumiem vai tiks nepamatoti palielināta maksa sabiedriskajā transportā, un rezultātā jebkurā gadījumā par visu samaksās rīdzinieki,” uzskata Nils Josts.

11. oktobra Rīgas domes sēdē jaunas tramvaja līnijas izbūvei uz Skanstes apkaimi jau tika apstiprināti 70 miljoni no Eiropas Rekonstrukciju un attīstības fonda un 28 miljoni no “Rīgas satiksmes”. „Vienotības” deputāti neatbalstīja līdzekļu piešķiršanu Skanstes tramvaja līnijai, uzskatot, ka nav izvērtēti citi, iespējams, svarīgāki tramvaja līniju virzieni, kā arī jaunā līnija apdraud Lielos kapus.

Informāciju sagatavoja:
RD VIENOTĪBAS frakcija

Dalies ar ziņu