Skip to main content

Vaidere aicina būtiski ierobežot 9.maija svinības

Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere šī gada 29. aprīlī ir nosūtījusi vēstules Iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim, Drošības policijas priekšniekam Jānim Reinikam, kā arī Satversmes Aizsardzības biroja vadītājam Jānim Maizītim, aicinot būtiski ierobežot 9. maija svinības laukumā pie t.s. Uzvaras pieminekļa, kuras šogad papildinās arī gājiens krievu skolu “aizstāvībai”, koncerti, paredzēts uzstādīt arī tirdzniecības vietas.

„Uzskatu, ka pieļaujama būtu vienīgi ziedu nolikšana, tādējādi pēc iespējas mazinot provokāciju un nekārtību iespēju. Tas, cik viegli dažādi notikumi var pārvērsties haosā, demonstrē notikumi Odesā, kur Odesas – Harkovas futbola komandu fanu gājiens izvērtās asinsizliešanā,” brīdina Inese Vaidere.

Vēstulē deputāte uzsvērusi, ka 9.maijā laukumā pie t.s. Uzvaras pieminekļa netiks atzīmēta Eiropas diena, bet gan „fašisma sagrāves diena”. I. Vaidere atgādina, ka 9. maijs Baltijas un daudzām Eiropas austrumu valstīm nesa gadu desmitu okupāciju un uzsver, ka Eiropa ne tikai vienbalsīgi atzinusi šo okupācijas faktu, bet arī ir vienota nostājā pret Krievijas agresiju Ukrainā. Deputāte ir organizējusi virkni starptautisku konferenču gan Eiropas Parlamentā („Okupācija pēc atbrīvošanas”, „Dāvids un Goliāts: mazās tautas totalitārisma jūgā”), gan Latvijā „Padomju Savienības nodarītie zaudējumi Baltijā” u.c.), kur skaidrotas īpaši šis vēstures posms un okupācijas sekas.

„Ir skaidrs, ka pašreizējā situācijā šie paši spēki ir ieinteresēti provokācijās, nekārtību izraisīšanā, tāpēc mēs nedrīkstam paši viņiem šo iespēju dot rokās. Cerams, ka Latvijas atbildīgās institūcijas, ieskaitot arī Rīgas Domi, ieklausīsies saprāta balsī,” aicina I. Vaidere, kura Eiropas Parlamentā strādā Ārlietu komitejā, piedaloties rezolūciju izstrādē un iniciatīvu realizēšanā, lai ES institūcijas izlēmīgāk un straujāk īstenotu mērķtiecīgas sankcijas pret Krieviju.

Dalies ar ziņu