Skip to main content

Vaidere atkārtoti ievēlēta par EP lielākās politiskās grupas koordinatori cilvēktiesībās

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere ir atkārtoti ievēlēta par EP lielākā politiskā spēka – Eiropas Tautas partiju (ETP) grupas koordinatori Parlamenta Cilvēktiesību apakškomitejā.

Komiteju priekšsēdētāju un koordinatoru vēlēšanas Eiropas Parlamentā notiek ik pa divarpus gadiem. Kamēr daudzviet šo posteņu turētāji tika nomainīti, I. Vaidere atkārtoti tika vienbalsīgi ievēlēta par ETP koordinatori.

"Pēdējos divarpus gadus, strādājot kā ETP koordinatorei Eiropas Parlamenta Cilvēktiesību apakškomitejā, man ar kolēģiem ir izdevies izveidot ļoti pozitīvu un efektīvu sadarbību. Esam panākuši gan patiesāku un skarbāku Eiropas Parlamenta retoriku attiecībā uz plašajiem cilvēktiesību pārkāpumiem mūsu kaimiņvalstīs, tai skaitā Krievijā, gan stiprinājuši cilvēktiesību un demokrātijas kritēriju ietekmi lēmumos par politisku un ekonomisku sadarbību, kā arī vīzu režīmiem starp ES un citām valstīm," skaidro deputāte.

Koordinatori, vienlaikus būdami arī politiskās grupas prezidija locekļi, vada savas grupas un tās pārstāvju darbu attiecīgajā komitejā, pārstāvot grupas pozīciju un prioritātes komiteju darbā, nosakot komitejas darba prioritātes un tēmu loku, kā arī uzstājoties grupas vārdā Parlamentā un ārpus tā.
 

 

Dalies ar ziņu