Skip to main content

Vaidere: Timošenko aizturēšana Ukrainā rada aizdomas par politisko pasūtījumu

Bijušās Ukrainas premjerministres un opozīcijas līderes Jūlijas Timošenko aizturēšana, iespējams, ir politiski motivēta rīcība no Ukrainas tieslietu institūciju puses, kas būtībā ir vēršanās pret opozīcijas spēkiem, norādīja Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas deputāte Inese Vaidere. Viņasprāt, notikumu attīstība liecina, ka varas partijas mēģina iebiedēt savus politiskos konkurentus.

“Cerams, ka izmeklēšana notiks likumā noteiktajā kārtībā, un Ukraina neatkārtos līdzīgu politiskās izrēķināšanās scenāriju, kā tas notika Krievijā ar Mihaila Hodorkovska tiesas prāvām,” skaidroja I. Vaidere.

Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas deputāte ir pārliecināta, ka patlaban pie varas esošie politiķi vēlas ciešāku sadarbību ar Krieviju, taču Ukrainai ir visas iespējas kļūt par demokrātisku, uz rietumu vērtībām balstītu valsti.

Ukrainas ģenerālprokuratūra otrdien uz nopratināšanu izsauca bijušo premjerministri J. Timošenko, lai viņa sniegtu liecības par 2009. gadā noslēgtajiem Ukrainas un Krievijas gāzes piegādes līgumiem un citiem iespējamiem pārkāpumiem. I. Vaidere norādīja, ka patlaban informācija par notikumiem J. Timošenko lietā ir pretrunīga.

Arī lielākā Eiropas Parlamenta politiskā frakcija jau paudusi nosodījumu par J. Timošenko aizturēšanu.

 

Dalies ar ziņu