Skip to main content

Valdība atbalsta papildu līdzekļu piešķiršanu veselības nozarei

Šodien, 28. februārī, Ministru kabinetā sēdē valdība atbalstīja papildu 9,6 miljonu latu piešķiršanu veselības nozarei, lai varētu palielināt apmaksas tarifu terapeitisko pacientu ārstēšanai stacionārā.

Veselības ministrija norāda, ka šobrīd noteiktais terapeitiskais tarifs ir 115,6 lati. Tas tika aprēķināts 2011. gadā, balstoties uz Nacionālā veselības dienesta Vadības informācijas sistēmā apkopoto informāciju par lokālo daudzprofila slimnīcu veiktajām manipulācijām un gultasdienu skaitu 2010.gadā. Taču tarifs neatbilst reālajām ārstēšanas izmaksām, uz ko pagājušajā gadā savā ziņojumā norādījusi arī Valsts kontrole.

Situācijas risinājumam Veselības ministrija rosināja terapeitisko tarifu palielināt līdz 185,9 latiem, kas atbilst 2011. gada izmaksām. Lai to īstenotu veselības aprūpes nozarei papildus nepieciešami 10,2 miljoni latu. Nozares iekšienē, pārdalot līdzekļus, tarifa celšanai iespējams novirzīt 600 tūkstošus latu (300 tūkstošus, pārdalot no Zāļu valsts aģentūras ieņēmumiem par maksas pakalpojumiem, un 300 tūkstošus, pārdalot no plānotā finansējuma starptautiskajiem norēķiniem par Latvijas iedzīvotājiem Eiropas Savienības dalībvalstīs sniegtajiem veselības aprūpes pakalpojumiem), bet 9,6 miljonus latu veselības nozarei nepieciešams piešķirt papildus.

Ja veselības nozarei papildus finansējums netiktu piešķirts, tad, lai 2012. gadā nodrošinātu stacionāro aprūpi, būtu jāmeklē alternatīvi risinājumi līdzekļu piesaistei tarifa optimāla apjoma noteikšanai. Tādā gadījumā būtu jālemj par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu groza samazināšanu vai stacionārās palīdzības koncentrēšanu tikai 10 slimnīcās.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu