Skip to main content

Valdība izskatīs grozījumus likumā par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām

Otrdien, 18. septembrī, Ministru kabinetā (MK) tiks izskatīti grozījumi likumā par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām. Valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzība ekonomiskās krīzes apstākļos ir kļuvusi nekonkurētspējīga, un pastāv risks zaudēt valdes locekļus ar augstu kompetences līmeni, atbilstošu darba pieredzi, speciālām zināšanām un izglītību. Jāņem vērā arī tas, ka valdes locekļu atlīdzība 2009. gadā tika samazināta par 52%.

Lai motivētu valdes locekļus turpināt darbu kapitālsabiedrībā, likumprojekts paredz pārskatīt un paaugstināt valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības noteikšanai piemērojamo maksimālo koeficientu, paaugstinot to no 6 uz 10 (valdes locekļa algu nosaka, koeficientu reizinot ar Centrālās statistikas pārvaldes publicēto valstī strādājošo iepriekšējā gada vidējo darba samaksu). Finanšu ministrijas prognozētā valstī strādājošo 2012. gada mēneša vidējā darba samaksa ir 478 lati. Līdz ar to 2013. gadā īpaši lielajās kapitālsabiedrībās maksimālā mēnešalga varētu sasniegt 4780 latus.

Šobrīd atbilstoši likumam par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu mēnešalga īpaši lielās kapitālsabiedrībās nedrīkst pārsniegt 2784 latus.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu