Skip to main content

Valdības namā atzīmēs Latvijas brīvības dienu!

Piektdien, 3. maijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ASV vēstnieks Latvijā Marks Pekala atklās 1990. gada 4. maija notikumiem veltītu pasākumu Ministru kabinetā – izstādi „Mēs, tauta”. Atmiņu stāstos dalīsies toreizējās Augstākās padomes deputāts Tālavs Jundzis un „Helsinki 86” biedrs Konstantīns Pupurs.

Izstādē „Mēs, tauta” atspoguļots Latvijas attīstības ceļš pēdējos 25 gados, īpaši uzsverot sabiedrības līdzdalības nozīmi un būtiskākās pārmaiņas pirms valsts neatkarības atjaunošanas un pēc tās. Daudz uzmanības veltīts Trešās Atmodas notikumiem, to norišu sekām, to dažādajiem vērtējumiem un cilvēku emocijām.

Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienai veltītajā pasākumā būs iespēja noklausīties arī vairāku skolu audzēkņu sagatavotās video intervijas ar 1990. gada 4. maija notikumu aculieciniekiem. Izstādes veidošanā izmantoti Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumi – fotogrāfijas, dokumenti, preses izdevumi u.c. materiāli.

Ceļojošo izstādi veidojuši muzeja darbinieki un skolēni un skolotāji no Rīgas Kultūru vidusskolas, Rīgas 10. vidusskolas un Lizuma vidusskolas sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā.

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītā pasākuma mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni un dialogu par Latvijas vēsturi, nacionālajām vērtībām, t.sk. par valdības un amatpersonu darbu un ieguldījumu valsts attīstībā.

Mediju iespējas: TV un foto iespēja, žurnālistu dalība pasākumā.

Izstāde „Mēs, tauta” Ministru kabineta telpās būs aplūkojama līdz 2013. gada maija beigām. Aicinām ikvienu cilvēku izmantot šo iespēju! Interesentiem iepriekš jāpiesaka apmeklējums, ko iespējams izdarīt, zvanot Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultantei Maijai Lācei pa tālruni 67082924.

Informāciju sagatavoja:
Maija Lāce
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: 67082924, 29146065
[email protected]

 

Dalies ar ziņu