Skip to main content

Valdības pirmais darbības gads – stabila attīstība un izaugsme

VALDĪBAS PAVEIKTAIS.

Laimdotas Straujumas vadītās otrās valdības pirmajā darbības gadā, kas apritēs 5.novembrī, nozaru attīstība bija stabila un vērsta izaugsmei, īstenojot gan īstermiņa, gan ilgtermiņa prioritātes drošības, tautsaimniecības, labklājības un veselības jomās. Būtiski valdības darbu ietekmēja Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē, kas noritēja 2015.gada pirmajā pusē.

Latvija savas prezidentūras ES Padomē īstenoja vairākas svarīgas iniciatīvas: pieņemts lēmums par Eiropas globālās stratēģijas izstrādi; sekmēta vienota ES politika saistībā ar agresiju Ukrainā; Austrumu partnerības samits nostiprināja sadarbību ar Armēniju, Azerbaidžānu, Baltkrieviju, Gruziju, Moldovu un Ukrainu; sekmēta ES Enerģētikas savienības izveide; izveidots Eiropas Stratēģisko investīciju fonds; uzsākta rīcība viesabonēšanas piemaksu atcelšanai ES; panākta vienošanās par Datu aizsardzības regulas tekstu un citiem būtiskiem jautājumiem.

Būtiskākie ministriju paveiktie darbi L.Straujumas vadītā Ministru kabineta pirmajā darbības gada laikā (no 2014.gada 5.novembra līdz 2015.gada 3.novembrim):

Aizsardzības ministrija
Pirmo reizi Latvijas vēsturē starptautiska militārā štāba statusu iegūst NATO Spēku integrācijas vienības štābs Rīgā.

Ārlietu ministrija
Stiprināta ES dalībvalstu konsulārā sadarbība, sniedzot palīdzību savu valstu pilsoņiem, ja ar viņiem noticis negadījums valstī, kurā nav attiecīgās ES valsts vēstniecības.

Ekonomikas ministrija
Labākās cenas un nepārtrauktu piegāžu nodrošināšanai, parakstīta Deklarācija par Baltijas valstu enerģijas piegāžu drošību, panākta Latvijas un Lietuvas sadarbība atvērta gāzes tirgus attīstībā.

Finanšu ministrija
Izstrādāts jauns Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas (PFI) modelis, kas orientēts uz līdzsvarotu finanšu resursu pieejamību pašvaldībām.

Iekšlietu ministrija
Uzsākta Latvijas Austrumu robežas ierīkošanas projekta pirmā kārta, paredzot sakārtot 270 km garu robežas joslu ar Krievijas Federāciju.

Izglītības un zinātnes ministrija
Turpmāk augstāko izglītību finansēs pēc trīs pīlāru principa – pamata finansējums studijām un pētniecībai, snieguma finansējums par rezultātiem un inovāciju finansējums nākotnei.

Kultūras ministrija
Izstrādātas Mediju politikas pamatnostādnes, paredzot veidot stipru, daudzveidīgu, profesionālu, ilgtspējīgu un stabilu mediju vidi.

Labklājības ministrija
Paplašināts sociālo pakalpojumu klāsts un sociālo pabalstu saņēmēju loks. Pieaug arī minimālā darba alga.

Satiksmes ministrija
Latvija strādā, lai uzsāktu koordinēt sadarbību starp 16 Centrālās un Austrumeiropas valstīm (16+1) un Ķīnu transporta jomā.

Tieslietu ministrija
Uzlabota uzturlīdzekļu izmaksas sistēma no UGF, trīs reizes saīsinot izmaksas sākuma laiku.

Veselības ministrija
Izstrādāta kārtība, kas paredz, ka skolēni ēdīs veselīgāku, svaigi pagatavotu ēdienu un kafejnīcās iegādāsies veselīgus našķus. Jaunā kārtība stāsies spēkā 1.janvārī.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Pabeigts ERAF līdzfinansētais Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuves sanācijas projekts, likvidējot izgāztuvi 2,9 hektāru platībā.

Zemkopības ministrija
Eiropas Komisija Latvijas piensaimnieku un cūkaudzētāju atbalstam piešķirs papildus 8,5 miljonus eiro.

Aicinām iepazīties ar visu nozaru veikumu, kā arī aplūkot to infografikā.

Papildus informācija:
Zaiga Barvida
Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītājas vietniece
Tālr.: 67082902
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu