Skip to main content

Valsts budžeta kompensācijām sabiedriskajam transportam trūkst pamatojuma

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāti atbalsta Saeimas lēmumu nepiešķirt 15 miljonu dotāciju nerīdzinieku pārvadājumiem Rīgas sabiedriskajā transportā. Deputāti uzskata, ka no valsts budžeta pieprasītajai dotācijai trūkst pamatojuma, jo nedz Rīgas Satiksme nedz Rīgas domes vadība nav informējusi domes deputātus un pārējos rīdziniekus par finanšu aprēķiniem. Šogad dotācijās no pilsētas budžeta Rīgas Satiksme ir saņēmusi 95 miljonus eiro.

RD Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte ir nosūtījusi pieprasījumu Rīgas domes priekšsēdētājam, ar aicinājumu informēt, kāds pamatojums ir pieprasītajai 15 miljonu eiro kompensācijai, vai SIA "Rīgas satiksme" ir iesniegusi aprēķinus, cik liels ir Rīgā nedeklarēto pasažieru skaits, kas lieto Rīgas sabiedrisko transportu, kā tiek aprēķinātas viena pasažiera pārvadāšanas izmaksas un kādi aprēķini pamato biļešu cenu sadārdzinājumu. Atbilde uz pieprasījumu nav saņemta.

„Rīgas domes vadības un Rīgas Satiksmes nespēja vai nevēlēšanās paskaidrot, kā tiek izmantota nodokļu maksātāju nauda, ir klaja necieņa pret rīdziniekiem”, uzskata Sarmīte Ēlerte.

Valsts kontroliere Evita Krūmiņa ir paudusi pārliecību, ka, ņemot vērā pašreizējos trūkumus pasažieru skaita prognozēšanā un izdevumu aprēķinos, nevar runāt par biļešu padārdzināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā. Šogad veiktajā revīzijā Valsts kontrole atklāja nepilnības Rīgas Satiksmes noteiktajā braukšanas tarifa aprēķinu metodikā, kā rezultātā revidenti konstatējuši vismaz 16,36 miljonu eiro nelietderīgu vai neracionālu izlietojumu.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu