Skip to main content
Valsts iepirkumos nedrīkst piedalīties anonīmi ofšoros reģistrēti uzņēmumi

Foto: reditwritedowns.com

Valsts iepirkumos nedrīkst piedalīties anonīmi ofšoros reģistrēti uzņēmumi

Partija VIENOTĪBA atbalsta pozīciju, ka valsts iepirkumos nedrīkst piedalīties uzņēmumi, kuru īpašnieki un patiesā labuma guvēji ir slēpti trešo valstu ofšoros, tādēļ sagatavos kvalitatīvus grozījumus Publisko iepirkumu likumā, kas šo situāciju regulēs.

Hosams Abu Meri, VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs: „VIENOTĪBA kategoriski iestājas pret ofšoriem, ēnu ekonomiku un nodokļu nemaksāšanu – uz valsts pasūtījumu pretendējošu uzņēmumu īpašnieku slēpšanās visa veida “panamās” nav pieļaujama un VIENOTĪBA vienmēr iestājusies pret to. Izmantosim iespēju precizēt Publisko iepirkumu likuma grozījumu tekstu, stingri pieturoties pie to būtības.”

Krišjānis Kariņš, Eiropas Parlamenta deputāts, VIENOTĪBAS domes priekšsēdētājs: “Latvijai kā patstāvīgai valstij ir visas tiesības liegt trešo valstu anonīmiem ofšoriem piedalīties publiskajos iepirkumos par nodokļu maksātāju līdzekļiem. Eiropā jau ir pieņemts likums par patiesā labuma guvēju atklāšanu, Eiropa ir pret anonimitāti. Latvijas pienākums ir atbalstīt godīgu konkurenci un izskaust korupcijas riskus, tas nekādā veidā nevar būt pretrunā ar Eiropas Savienībā apstiprināto regulējumu.”

Papildus informācijai:
Partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcija
+371 67087224
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu