Skip to main content

Valsts robežsardzes kapacitātes stiprināšanai pilnveido normatīvo bāzi

Otrdien, 23. februārī, Ministru kabinets pieņēma noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā valsts un pašvaldību iestādes iegādājas un realizē ieročus, munīciju un speciālos līdzekļus.

Šie noteikumi nepieciešami, lai, ieviešot vienotu bruņojuma sistēmu Valsts robežsardzei un Latvijas Bruņotajiem spēkiem, nebūtu pretrunu normatīvajā regulējumā. Noteikumi paredz, ka Valsts robežsardzes vajadzībām atsevišķas kategorijas no nepieciešamajiem ieročiem iegādājas Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs vai Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecība.

Atgādinām, ka likumā noteiktajos gadījumos Valsts robežsardze tiek iekļauta Nacionālo bruņoto spēku sastāvā. Tāpēc Valsts robežsardzei nepieciešams NATO standartiem atbilstošs bruņojums, kas atbilst vienotai bruņojuma sistēmai.

Noteikumi vēl paredz, ka ieročus, munīciju un speciālos līdzekļus var iegādāties Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādes, valsts drošības iestādes, Nacionālie bruņotie spēki, Jaunsardzes un informācijas centrs, Latvijas Bankas Aizsardzības pārvalde, Valsts ieņēmumu dienests, Ieslodzījuma vietu pārvalde, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, ostas policija un pašvaldības policija.

Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu vajadzībām ieročus un speciālos līdzekļus iegādājas un realizē Nodrošinājuma valsts aģentūra, savukārt Nacionālo bruņoto spēku, Jaunsardzes un informācijas centra vajadzībām – Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs vai Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecība.

Ieroču, munīcijas un speciālo līdzekļu realizēšana notiek saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu, turklāt tos var realizēt noteikumos minētajai iestādei vai arī komersantam, kas saņēmis speciālo atļauju attiecīgā bruņojuma realizācijai.

Inforāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363, 29494943
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu