Skip to main content

VARAM aicina Rīgas domi izvērtēt Vircava atbilstību amatam un skaidrot „Rīgas satiksmes” iejaukšanos uzņēmējdarbībā

Rīgas domes „Vienotības” frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte ir saņēmusi atbildes vēstuli no Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), kurā teikts, ka ministrija ir lūgusi Rīgas domi izvērtēt Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja I. Vircava atbilstību ieņemtajam amatam un par izvērtēšanas rezultātu informēt ministriju.

28.novembrī RD „Vienotības” frakcijas vadītāja nosūtīja vēstuli VARAM ar lūgumu atcelt domes lēmumu, ar kuru par Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju ticis iecelts I.Vircavs. Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājam I. Vircavam nav Būvniecības likumā noteiktās augstākās izglītības būvniecības jomā, tādēļ, ieceļot viņu amatā, nav izpildītas likuma prasības.

VARAM arī vērsusies pie Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova, lūdzot sniegt paskaidrojumus par to, cik efektīva ir būvniecības kontroles funkcija pilsētā. Pēc ministrijas rīcībā esošās informācijas, kontroli pār prettiesiskas būvniecības gadījumiem galvaspilsētā veic tikai piecas personas. Vēstulē izteiktas bažas par Rīgas domes spēju nodrošināt pietiekamu un efektīvu uzraudzību, lai novērstu prettiesisku un iespējami bīstamu būvniecību pilsētā.

Tāpat frakcijas vadītāja ir saņēmusi VARAM atbildi uz vēstuli par iespējamo negodīgo konkurenci starp uzņēmumu „Mobilly” un pašvaldības kapitālsabiedrību „Rīgas satiksme”. Atbildē teikts, ka ministrija ir nosūtījusi vēstuli Rīgas domes priekšsēdētājam, kurā lūdz sniegt paskaidrojumu par „Rīgas satiksmes” rīcību un nepamatotu iejaukšanos uzņēmējdarbībā, tādejādi kropļojot tirgu.

10. decembrī VARAM tika nosūtīta vēstule ar lūgumu izvērtēt, vai „Rīgas satiksmes” lēmums ieviest Rīgā norēķinu sistēmu, kurā par autostāvvietas izmantošanu tiktu maksāts, izmantojot SMS un internetu, nekropļo tirgu un nav pretrunā ar vienlīdzīgas konkurences principu.

Šobrīd Rīgā iespēju veikt samaksu par autostāvvietu ar SMS un interneta starpniecību sniedz uzņēmums Mobilly. Tas darbojas uz brīvā tirgus ekonomikas principiem, kur uzņēmējdarbībā gūtie ieņēmumi sedz izdevumus.

„Rīgas satiksme” ir pašvaldības kapitālsabiedrība, kuras izdevumus par 70% sedz rīdzinieku nodokļu maksājumi. 2013. gadā šis uzņēmums subsīdijās ir saņēmis vairāk nekā 65 miljonus latu.

Publiskajā telpā ir izplatīta informācija par nesen izveidotā „Rīgas satiksmes” meitas uzņēmuma „SMSRiga” sūtīto vēstuli „Mobilly”, informējot, ka 2014. gada 1. jūnijā tikšot lauzts „Rīgas satiksmes” līgums ar šo uzņēmumu.

Informāciju sagatavoja:
Nils Josts
RD„Vienotības” frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

 

Dalies ar ziņu