Skip to main content

Vērtēs paveikto uzņēmējdarbības vides uzlabošanā

Piektdien, 31.maijā, notiks 17. valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) tikšanās, kurā analizēs uzņēmējdarbības vides uzlabošanā un investīciju piesaistē panākto progresu. Tikšanās dalībnieki diskutēs arī par nākotnes izaicinājumiem, pārrunās gada laikā paveikto tiesu sistēmā, enerģētikā, izglītībā un godīgas konkurences nodrošināšanā.

Svarīgākie jautājumi valdības sarunās ar ārvalstu investoriem, par kuriem ĀIPL prezentēs šā gada pozīcijas, būs makroekonomiskā politika un nodokļu jautājumi, tostarp, valdības turpmākie plāni nodokļu likmju izmaiņām, līdzšinējo likmju samazinājumu sniegtie ieguvumi un Valsts ieņēmumu dienesta darbības uzlabošana nodokļu administrēšanas jomā. Tāpat ministri un investori pārspriedīs ar enerģētiku saistītos jautājumus, piemēram, iespējas ierobežot enerģijas izmaksu pieauguma tempus. Tiks pārrunātas arī iespējas veicināt strukturālas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas nozarē, kā arī jautājumi, kas saistīti ar valsts iepirkumiem, transportu un loģistiku.

Sanāksmi tradicionāli atklās Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un sēdes goda priekšsēdētājs, Swedbank grupas vadības loceklis Hokans Bergs (Håkan Berg). Sanāksmē goda viesa statusā piedalīsies Hārvarda Biznesa skolas mācībspēks (Principal Associate) Dr.Kristians Ketelss (Dr. Christian Kettels).

Plānota arī diskusija „Pārmaiņu priekšgalā” (“Staying Ahead of the Curve”) par Latvijas panākumiem krīzes pārvarēšanā un izaicinājumiem, ar kādiem mūsu valsts saskaras atgriežoties uz izaugsmes ceļa un stiprinot konkurētspēju. Diskusijas dalībnieki koncentrēsies uz ārvalstu investoriem aktuālajiem aspektiem, tostarp, mērķiem, kas jāpanāk, lai turpinātu veidot investīcijām pievilcīgu vidi un iespējamajiem izaicinājumiem pēc eiro ieviešanas. Diskusijā piedalīsies premjerministrs V.Dombrovskis, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, satiksmes ministrs Anrijs Matīss un tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Diskusiju vadīs Dr.Kristians Ketelss.

17. Latvijas valdības un ĀIPL augsta līmeņa tikšanās notiks 31.maijā plkst. 9:00 Ministru kabineta Zaļajā zālē (Ministru kabinets, 2.stāvs). Mediju iespējas: sēdes sākumā paredzēta TV/foto iespēja, savukārt plkst.10:20 plānota kopēja bildēšanās Ministru kabineta ēkas 1.stāva foajē.

Pēc tikšanās, plkst.12:30, notiks preses konference Ministru kabineta preses konferenču telpā (3.stāvs). Tajā piedalīsies V.Dombrovskis un H.Bergs.

Sēdi no ĀIPL puses apmeklēs tādu uzņēmumu augsta līmeņa vadītāji kā „British American Tobacco”, „Cemex”, „Coca-Cola Company”, „Dalkia”, „DnB”, „Ernst & Young”, „Eversheds International Limited”, „Fazer Group”, „Fortum Corporation”, „GE Money”, „GEFCO”, „GlaxoSmithKline”, „Indtec Baltic Coal”, „Klasmann-Deilmann”, „Knauf”, „KPMG”, „Linstow”, „Mariner”, „Narvesen Baltija”, „Neste Oil”, „NCH Advisors”, „PricewaterhouseCoopers”, „Rimi Baltic”, „RSA Group”, „SEB”, „SPI Group”, „Statoil Fuel&Retail”, „Stora Enso”, „Stockholm School of Economics”, „Swedbank”, „Telia Sonera”, „Uralchem”, „Vitol”, kā arī desmit ārvalstu (Dānija, Igaunija, Somija, Vācija, Nīderlande, Norvēģija, Zviedrija, Šveice, Apvienotā Karaliste un Amerikas Savienotās Valstis) tirdzniecības palātu priekšsēdētāji.

Par valdības un AĪPL tikšanos:
ĀĪPL ir sabiedriska organizācija, kurā apvienojušās desmit ārvalstu tirdzniecības kameras Latvijā, kā arī lielākie ārvalstu uzņēmumi, kas veikuši nozīmīgas investīcijas Latvijā. ĀIPL aktīvi meklē un iesaka risinājumus, lai sadarbībā ar Latvijas valdību uzlabotu un attīstītu uzņēmējdarbības un investīciju vidi valstī. Saskaņā ar investoru izvirzītajiem prioritārajiem jautājumiem ĀIPL ietvaros konkrētus priekšlikumus izstrādā darba grupas, kuru sastāvā darbojas investoru uzņēmumu un ārvalstu tirdzniecības kameru pārstāvji.

Latvijas valdības un ĀIPL augsta līmeņa tikšanās notiek ik gadu kopš 1999.gada, to mērķis ir nodrošināt strukturētu informācijas un viedokļu apmaiņu starp investoriem un vietējiem politikas veidotājiem, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi un sekmētu ārvalstu investīciju ieplūdi Latvijā. Latvijas valdības un ĀIPL ikgadējās sanāksmēs piedalās ministri, augsta līmeņa ierēdņi un ĀIPL biedru uzņēmumu vadītāji. Plašāka informācija par ĀIPL.

Informācija par pagājušā gada ĀIPL un valdības tikšanos.
Infografika par investīciju vidi Latvijā.

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu