Skip to main content

Vērtības un gudra sirds kā VIENOTĪBA pamats

Partijas Pilsoniskā savienība un partiju apvienības VIENOTĪBA priekšsēdētāja Ģ. V. Kristovska uzruna Jaunā laika kopsapulcē š.g. 26.februārī
 

Cienījamie Jaunā laika kolēģi! Ministru prezidenta kungs, ļoti cienījamā Solvita Āboliņas kundze!

Latvija atrodas izvēļu priekšā. Ir ļoti saspringts laiks. Izvēlei ir ļoti augstas likmes. Dzīves kvalitāte. Stabilitāte. Latvijas valsts.

Tātad, mums, apvienībai Vienotība ir jāspēj izdarīt pareizās izvēles. Šodien, šeit, varu teikt tikai vienu, ka Jaunais laiks tās nespēj un nespēs izdarīt viens. Ir tuvredzīgi paziņot, ka Vienotība tiks veidota uz Jaunā laika bāzes.

Jums ir nepieciešami sabiedrotie, īpaši tad, ja vēlaties runāt visas Vienotības vārdā. Tātad jums ir nepieciešami sabiedrotie Vienotības iekšienē un sabiedrotie tautā.

Sabiedrotos iemanto un stiprina, veidojot uzticamas attiecības. Sabiedrotos Vienotības iekšienē nevar iegūt ne ar varu, ne arī paziņojumiem, kuri robežojas ar augstprātību. Īsti sabiedrotie ir tādi, kuri ir tālredzīgi, kuriem ir gudra sirds.

Un tātad, ja tiks izdarītas pareizās izvēles, tad Vienotībai ir iespējas pārdomāti un pat ātri pieņemties spēkā.

Politiski racionāla pārspēka lietošana, vai apšaubāmas iniciatīvas pieteikšana ir būtisks šķērslis Vienotībai kā vienotai partijai. Un tātad, nevis „būt vai nebūt”, bet gan vēlu Jaunajam laikam gudrību un tālredzību. Īpaši tāpēc, ka saistības arī politikā jāuzņemas labprātīgi.

Vienotību kā vienotu partiju varam izveidot tikai labprātīgi, bez manipulācijām politikas aizmugures plānos. Neaizmirsīsim pārmaiņu ideālus, politisko ētiku, kuru paši esam pieteikuši, kuru dēļ ļaudis balsoja par Vienotību, balsoja tieši par Valdi Dombrovski!

Kļūdas komunikācijā ir jālabo! Cēloņi ir jānovērš. Jo Vienotība ir mūsu kopējais labums!

Mūsu kopējais labums ir Latvijas valsts!

Cita iemesla veidot Vienotību mums nav. Tikai Latvijas valsts! Spēcīga Latvijas valsts!

Tātad spēcīga, saausta, vienam otru caurvijoša, pašcieņas pilna Vienotība!

Tikai spēcīga Vienotība var atrisināt tos izaicinājumus, kuru risinājumu no mums sagaida tauta un sabiedrība. Tikai tāda Vienotība var iedvesmot, ļaut noticēt un likt sevi cienīt!

Pilsoniskajai savienībai svarīgas ir vērtības – gods, laba pārvaldība, personīgā atbildība, kolektīvais spēks. Mūsu mērķis nav konformisms, bet gan drosme tam stāties pretī. Tikai tas ir gudri un tālredzīgi, un valstiski!

Mēs pārstāvam šādu pārliecību, šādas – civilizētas Eiropas vērtības, šādu atbildību un pašapziņu likt valsts garīgas atveseļošanas, valsts ekonomiskās stabilizācijas un izaugsmes, mūsu pašcieņas pamatā!

Tikai šīs vērtības, nevis kāda atsevišķa partija ir Vienotības izveides pamats.

Joprojām ticu, ka Jaunais laiks šodien un arī turpmāk spēs apliecināt, ka ir solidārs, nobriedis politisks spēks, valdības spēks, tieši Valda Dombrovska spēks!

Kopā mēs esam spēks!

Dalies ar ziņu