Skip to main content

Veselības aprūpes nozares finansējums 2013. gadā – pusmiljards latu

Strādājot pie 2013. gada valsts budžeta likumprojekta apstiprināšanas, Saeimā izskatīšanai 1. lasījumā iesniegtais projekts paredz veselības aprūpes nozares finansējumu nākamgad vairāk kā pusmiljarda latu – 503,6 miljonu – apmērā.

Salīdzinājumā ar 2012. gada sākotnēji apstiprināto nozares finansējumu nākamgad ārstniecībai tiks piešķirts par 50,6 miljoniem latu vairāk jeb 310,7 miljoni latu. Līdz ar finansējuma palielinājumu ārstniecības programmā par 6 miljoniem latu vairāk tiks novirzīts diagnostisko un laboratorisko izmeklējumu nodrošināšanai, par 4,9 miljoniem latu – speciālistu konsultāciju un dienas stacionāros sniegto pakalpojumu apmaksai. Papildu 747 tūkstoši latu tiks novirzīti feldšerpunktu darbības nodrošināšanai, 708 tūkstoši latu – gaidīšanas rindu mazināšanai uz invazīvās kardioloģijas, mikroķirurģijas pakalpojumiem, kā arī izgulējumu ārstēšanai.

704 tūkstoši latu tiks novirzīti prognozējamās invaliditātes novēršanas pasākumiem, 678 tūkstoši latu – observācijas gultu uzturēšanai slimnīcu uzņemšanas nodaļās, bet 367 tūkstoši latu – papildu speciālistu nodrošināšanai Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas uzņemšanas nodaļās.

2,3 miljoni latu paredzēti pasākumu īstenošanai Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna 2012. – 2014. gada ietvaros, savukārt 356 tūkstoši latu – rindu mazināšanai uz medicīnisko rehabilitāciju stacionārā.

Salīdzinājumā ar 2012. gada sākotnēji apstiprināto finansējumu ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnas ierīču izdevumu kompensācijai nākamgad kompensējamo zāļu apmaksai valsts finansējums būs par 3,7 miljoniem latu vairāk, sasniedzot 78,4 miljonus latu.

Par 606 tūkstošiem latu palielināts arī finansējums centralizēti iepērkamo medikamentu apmaksai, kas paredz vakcīnu, peritoneālās dialīzes, bērnu redzes korekcijas līdzekļu, kā arī imūnbioloģisko preparātu iegādei.

Informāciju sagatavoja:
LR Veselības ministrija

 

Dalies ar ziņu