Skip to main content

Veselības ministre aicina turpināt darbu pie primārās veselības aprūpes stiprināšanas

Šodien, 17. decembrī, Veselības ministrijā norisinājās kārtējā veselības ministres Ingrīdas Circenes tikšanās ar Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadību, kuras laikā tika panākta vienošanās turpināt darbu pie primārās veselības aprūpes stiprināšanas.

Jau ziņots, ka apstiprināšanai Ministru kabinetā tiek virzīti grozījumi veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, kas paredz palielināt primārās veselības aprūpes finansējumu un īstenot vairākas izmaiņas ģimenes ārstu darba organizācijā. Vienlaikus veselības ministre Ingrīda Circene aicina Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju kopīgi ar ministrijas speciālistiem turpināt darbu primārās veselības aprūpes stiprināšanas.

„Esmu gandarīta, ka ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju ir izdevies panākt vienošanos par šobrīd rosinātajām izmaiņām ģimenes ārstu darba organizācijā. Diskusiju rezultātā esam raduši kompromisa iespēju primārās veselības aprūpes pieejamības uzlabošanai. Nākamgad ir palielināts finansējums primārai veselības aprūpei par 3,7 miljoniem latu, sasniedzot 6,74% no ārstniecības budžeta (šobrīd 6,55%), esam vienojušies arī par pārejas perioda noteikšanu atsevišķām prasībām darba organizācijai, piemēram, attiecībā uz atsevišķas darba telpas nodrošinājumu māsai vai ārsta palīgam,” norāda veselības ministre Ingrīda Circene.

Veselības ministre uzsver, ka panāktās vienošanās ir apliecinājums, ka jāturpina sarunas ar ģimenes ārstu asociāciju pārstāvjiem un jāmeklē tālāki kopsaucēji primārās veselības aprūpes pieejamības uzlabošanai. Ministre rosināja 2014. gadu pasludināt par Ģimenes veselības gadu, līdz tam laikam kopīgi ar abām asociācijām sagatavojot Primārās veselības aprūpes stratēģiju, kā arī meklējot tās īstenošanai nepieciešamo finansējumu.

Veselības ministre norādīja, ka viens no svarīgākajiem risināmajiem jautājumiem ir papildu finansējuma nodrošināšana veselības nozarei, tajā skaitā primārajai veselības aprūpei un kompensējamajiem medikamentiem, kas ir būtisks priekšnosacījums labākai hronisko pacientu aprūpei.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876106, 67876008
[email protected]

 

Dalies ar ziņu