Skip to main content

Veselības ministre apmeklēs Latvijas Infektoloģijas centru

Trešdien, 1. februārī, veselības ministre Ingrīda Circene un Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule apmeklēs Latvijas Infektoloģijas centru, lai tiktos ar aģentūras darbiniekiem un skaidrotu jautājumus par iestādes reorganizāciju.

Iepriekš ziņots, ka Veselības ministrija izstrādājusi rīkojumu projektu, kas paredz līdz 2012. gada 1. aprīlim reorganizēt valsts aģentūru „Latvijas Infektoloģijas centrs”, nododot ar infekciju slimību ārstniecību saistītās funkcijas Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai, bet valsts pārvaldes funkcijas sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomā – jaunai veselības ministra padotībā esošai tiešās pārvaldes iestādei – Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). Tāpat rīkojuma projekts paredz, ka SPKC pārņems Nacionālā veselības dienesta un Veselības inspekcijas funkcijas, kas saistās ar sabiedrības veselības monitoringu, slimību uzraudzību un veselības veicināšanu. Tādējādi plānots izveidot institūciju, kuras pamatfunkcija ir sabiedrības veselība un vienlaikus tiks novērsta funkciju dublēšanās sabiedrības veselības uzraudzības jautājumos Veselības ministrijas padotības iestādēs.

Veselības ministrijas iniciatīvu reorganizēt padotības iestādes, izveidojot Slimību profilakses un kontroles centru, atzinīgi novērtējusi Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālā biroja vadītāja Zuzanna Jakaba (Zsuzsanna Jakab), norādot, ka tas pilnībā atbilst Eiropas standartiem un Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām.

Pēc tikšanās ap plkst. 12:30 plānots preses brīfings.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders;
Tālrunis: 67876008, 26378959
[email protected]

Dalies ar ziņu