Skip to main content

Veselības ministre diskutē par uztura un neinfekciju slimību jautājumiem

No 2013.gada 3.jūlija līdz 5.jūlijam veselības ministre Ingrīda Circene piedalījās Pasaules veselības organizācijas rīkotajā Eiropas reģiona valstu ministru konferencē par uzturu un neinfekcijas slimībām Vīnē, Austrijā.

Ministru paneļdiskusijā par bērnu aptaukošanās mazināšanu veselības ministre sniedza informāciju par Latvijas paveikto veselīga uztura nodrošināšanā bērniem, (t.sk. par uztura normām izglītības iestādēs un neveselīgo pārtikas produktu tirdzniecības aizliegumu izglītības iestādēs), kā arī par citām aktivitātēm neinfekciju slimību profilaksē, izstrādājot Sirds un asinsvadu veselības uzlabošanas rīcības plānu 2013.-2015.gadam un veicot dažādas sabiedrības informēšanas aktivitātes par sirds veselību un tās riska faktoriem.

Veselības ministrijas paveikto veselīga uztura jomā atzinīgi novērtēja Melnkalne un Gruzija, norādot, ka šīs valstis apsver iespēju sekot Latvijas piemēram. Savukārt Somija izrādīja ļoti lielu interesi par Latvijas Sirds un asinsvadu veselības uzlabošanas rīcības plānā iekļautajiem pasākumiem attiecībā uz 9-11 gadu vecu bērnu sirds veselības profilaktiskajām pārbaudēm (Somijā arī tiek realizēta programma saslimstības mazināšanai no sirds un asinsvadu slimībām, kuras ietvaros tiek veiktas dažādu vecuma grupu iedzīvotāju profilaktiskās sirds veselības pārbaudes).

Konferencē tika prezentētas Eiropas reģiona iedzīvotāju aptaukošanās un liekā svara pieauguma tendences, kā arī arvien vairāk pieaugošais ātro uzkodu un saldināto bezalkoholisko dzērienu patēriņš iedzīvotāju vidū. Konferences noslēgumā tika pieņemta Vīnes deklarācija, ar kuru valstis, tai skaitā arī Latvija, apņemas veikt nepieciešamās aktivitātes, lai mazinātu neinfekciju slimību draudīgo izplatību, ko izraisa neveselīgs uzturs un mazkustīgs dzīvesveids. Kā prioritārās darbības jomas Vīnes deklarācijā tika izvirzītas piesātināto un trans tauku ierobežošana, cukura un sāls patēriņa mazināšana, kā arī augļu un dārzeņu patēriņa veicināšana uzturā.

Informāciju sagatavoja:
LR Veselības ministrija

Dalies ar ziņu