Skip to main content

Veselības ministre piedalās renovēto telpu atklāšanā slimnīcā „Ģintermuiža”

Veselības ministre Ingrīda Circene šodien, 25. jūnijā, dodas uz Jelgavu, lai piedalītos psihoneiroloģiskās slimnīcas „Ģintermuiža” renovēto telpu atklāšanā.

Slimnīcā „Ģintermuiža” kopš 2006. gada realizēja gan valsts galvotā aizdevuma, gan Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektus slimnīcas infrastruktūras uzlabošanai. Valsts galvotais aizdevums bija gandrīz 7,5 miljoni latu, bet ERAF projekts 1,5 miljoni latu.

Sešu gadu laikā tika veikti vērienīgi pārbūves darbi vairākās ēkās. Daļa no slimnīcas „Ģintermuiža” ēku kompleksa ir arhitektūras pieminekļi, tadēļ, renovējot, tika ņemta vērā ēku kultūrvēsturiskā vērtība, kā arī to pielietojums mūsdienīgas slimnīcas vajadzībām. Sākotnēji renovācija tika veikta vienā no četriem slimnīcas jaunākās daļas korpusiem, kurā tika izvietotas divas nodaļas akūto pacientu ārstēšanai, kā arī slimnīcas centrālā ēka ar uzņemšanas nodaļu un intensīvās terapijas – observācijas gultām, speciālistu, rentgena, funkcionālās diagnostikas un citiem kabinetiem.

Tika rekonstruēti trīs slimnīcas korpusi, izbūvēta korpusus savienojošā galerija, bērnu nodaļa un geriatrijas nodaļu, no jauna aprīkota un pārbūvēta slimnīcas virtuve. Veicot renovāciju ambulatorajā nodaļā palielinājās nodaļas kapacitāte un paplašinājās iespēja sniegt palīdzību vairāk ambulatoriem pacientiem. Papildus tika rekonstruēts viens no pirmajiem slimnīcas korpusiem, kurš pirms pirmā pasaules kara tika dēvēts par vienu modernākajiem slimnīcu būvniecības paraugiem Eiropā. Rekonstrukcijas darbi tika pabeigti 2012. gada maijā, un tagad šajā korpusā ārstēsies motivācijas programmu pacienti.

Informāciju sagatavoja:
Egita Pole
VM Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67876106; 29401480
[email protected]

Dalies ar ziņu