Skip to main content

Veselības ministre tiekas ar Turcijas vēstnieci

Šodien, 7. decembrī, veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Turcijas Ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Šerifi Serapu Ozdžoškunu (Serife Serap Özcoşkun), lai pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas veselības aprūpes nozarē.

Tikšanās laikā veselības ministre Ingrīda Circene uzsvēra, ka galvenie sadarbības veidi varētu būt augstākās medicīniskās izglītības un zinātnes jomā, farmācijā un veselības tūrismā. Tāpat Latvija būtu ieinteresēta piesaistīt investorus no Turcijas šo jomu attīstībai.

Turcijas vēstniece Latvijā Šerife Serapa Ozdžoškuna norādīja, ka nākamajā gadā plānota Turcijas valdības pārstāvju augsta līmeņa vizīte Latvijā un pavadošajā delegācijā ieradīsies arī Turcijas uzņēmēji, kuri ieinteresēti veidot biznesa kontaktus ar vietējiem uzņēmējiem. Tādēļ potenciālo sadarbības nozaru apzināšana var sekmēt abu valstu sadarbības praktisko realizēšanos.

Tāpat tikšanās laikā veselības ministre Ingrīda Circene informēja par darbu pie daļējas nozares finansēšanas modeļa maiņas, kas paredz plānveida veselības aprūpi saistīt ar iedzīvotāju nomaksāto ienākumu nodokli. Turcijas vēstniece Latvijā piekrita, ka veselības aprūpes saistīšana ar nodokļu nomaksu ir diskutējama, vienlaikus viņa atzina, ka tas ļautu atrisināt arī jautājumu par to cilvēku veselības aprūpi, kuri ilgstoši oficiāli strādā Latvijā, bet kuriem nav šīs valsts pastāvīgās uzturēšanās atļaujas.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu