Skip to main content

Veselības ministre tiekas Francijas vēstnieci Latvijā

Šodien, 24. februārī, veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Francijas vēstnieci Latvijā Ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Šantālu Puarē (Chantal Poiret) un vēstniecības pārstāvjiem, lai pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas veselības aprūpes nozarē.

Tikšanās laikā Ingrīda Circene iepazīstināja ar savām darbības prioritātēm veselības ministre amatā, īpaši uzsverot darbu pie daļējas nozares finansēšanas modeļa maiņas, valsts apmaksātas plānveida veselības aprūpes pieejamību sasaistot ar nodokļu nomaksu. Tāpat tika akcentēta nepieciešamība īstenot e – veselības projektu, kas ļautu nodrošināt efektīvāku veselības aprūpes plānošanu, koordinēšanu un finanšu līdzekļu izlietojumu.

Francijas vēstniece Latvijā Šantāla Puarē atzina, ka veselības sektors ir sarežģīts no pārvaldes viedokļa visās valstīs, tādēļ starpvalstu sadarbība un pieredzes apmaiņa ir labs veids, uz ko balstīties, pilnveidojot katras valsts veselības aprūpes sistēmu.

Pārrunājot iespējamo valstu sadarbību, veselības ministre Ingrīda Circene atzina, ka viena no jomām, kurā vēlētos iepazīties ar Francijas pieredzi, ir tieši e – veselības ieviešana. Ministre uzsvēra arī nepieciešamību turpināt līdzšinējo sadarbību medicīnas zinātnes jomā, ko šobrīd no Latvijas puses nodrošina universitātes slimnīcas un Nacionālais veselības dienests.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

Dalies ar ziņu