Skip to main content

VID vadītājam jābūt nevainojamai reputācijai

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektoram jābūt personai ar nevainojamu reputāciju. Īpaši svarīgi tas ir šobrīd, kad ģenerāldirektoram būs jāvelta daudz laika un pūļu VID autoritātes stiprināšanai un sabiedrības uzticības atjaunošanai. Diemžēl finanšu ministres virzītās kandidātes Ingas Koļegovas valsts amatpersonas deklarācijas un personīgie finanšu darījumi radījuši daudz neskaidrību un aizdomu, kas raisa pamatotas bažas par viņas piemērotību VID vadītāja amatam, pēc tikšanās ar Koļegovu norāda partijas VIENOTĪBA valde.

Tāpat VIENOTĪBA nav guvusi pārliecību par Koļegovas spēju augstā līmenī turpināt reformas VID, tādēļ Koļegovu VID vadītāja amatā neatbalstīs.

Partijai nav pieņemams arī veids, kā kandidāte amatam virzīta, tādēļ, ņemot vērā radušos situāciju, būtu jāsludina jauns konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu, uzskata VIENOTĪBA.

VIENOTĪBA šodien tikās ar Koļegovu, lai uzklausītu kandidāti par viņas redzējumu, prioritātēm un reformu turpināšanu VID, iztaujātu par viņas līdzšinējo pieredzi darbā valsts pārvaldē, kā arī saņemtu atbildes uz jautājumiem saistībā ar publiski izskanējušo informāciju par kandidātes personīgajiem finanšu darījumiem un neskaidrībām amatpersonas deklarācijās.

Dalies ar ziņu