Skip to main content

Vienkāršos iestāžu darbu līdzekļu atguvei regresa kārtībā

Šodien, 17. aprīlī, Ministru kabinetā apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumos par Kriminālprocesa informācijas sistēmu, kas būtiski vienkāršos Nacionālā veselības dienesta un tiesībsargājošo iestāžu darbu.

Grozījumi nepieciešami, lai Nacionālajam veselības dienestam (NVD) nodrošinātu pieeju Kriminālprocesa informācijas sistēmai saistībā ar dienesta darbu valsts līdzekļu atguvei regresa kārtībā no vainīgajām personām par tīšos noziedzīgos nodarījumos cietušo personu ārstēšanu.

Šobrīd NVD informāciju par gadījumiem, kura rezultātā cietusi persona, saņem no ārstniecības iestādēm izziņu veidā. Tomēr šī informācija neietver ziņas par veselības kaitējuma nodarīšanas patiesajiem apstākļiem un to kvalifikāciju no tiesiskā viedokļa. NVD papildu ir nepieciešami tiesībsargājošo institūciju nolēmumi, lai konstatētu vainīgo personu un pamatotu regresa prasību pret šo personu. Lai iegūtu visu nepieciešamo informāciju, NVD vairakkārt ir jāraksta pieprasījumi Valsts policijai un prokuratūras iestādēm (par kriminālprocesa uzsākšanas faktu, kriminālprocesa virzību un tajā pieņemtajiem lēmumiem). Tādēļ jaunā kārtība, pateicoties kurai NVD varēs piekļūt Kriminālprocesa informācijas sistēmā pieejamajai informācijai, atvieglos iesaistīto iestāžu darbu un uzlabos informācijas apmaiņas procesu starp NVD un tiesībsargājošajām iestādēm par uzsāktajiem kriminālprocesiem un to virzību.

NVD piekļuve sistēmā uzkrātajām ziņām tiks nodrošināta dienesta esošā budžeta ietvaros un papildu finansējums tam nav nepieciešams.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008; 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu