Skip to main content

Vienosies par pilsoniskās sabiedrības līdzdalību Nacionālā attīstības plāna izstrādē

Ceturtdien, 14. jūnijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiksies ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandu parakstījušām nevalstiskajām organizācijām, lai kopīgi izvērtētu memoranda īstenošanu un diskutētu par NVO nozīmīgām problēmām, kā arī vienosies par pilsoniskās sabiedrības līdzdalību Nacionālā attīstības plāna izstrādē.

Tikšanās laikā Valsts kancelejas direktore, Memoranda īstenošanas padomes vadītāja Elita Dreimane informēs par sadarbības memoranda īstenošanu un Memoranda īstenošanas padomes darbu 2012. gada pirmajā pusē. Memoranda īstenošanas padomes deleģēti pārstāvji šajā laikā bija iesaistīti Nacionālā attīstības plāna izstrādes vadības grupā, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības līdzdalības koordinēšanu. Ņemot vērā šī dokumenta nozīmību, plānots arī turpmāk iesaistīt NVO nacionālā attīstības plāna izstrādē un regulāri informēt par sabiedrības līdzdalības iespējām.

Sadarbības memorandam pievienosies 30 jaunas organizācijas, tai skaitā Rīgas Latviešu biedrība, Latvijas Rakstnieku savienība, Latvijas Dabas fonds, Latvijas Kvalitātes biedrība, Latvijas mazpulki, četras reģionālās uzņēmēju organizācijas. Septiņu gadu laikā NVO un valdības memorandam pievienojušās vairāk nekā 300 nevalstiskās organizācijas.

Tikšanās notiks plkst. 16:00 Ministru kabineta Zaļajā zālē Brīvības bulvārī 36, 2. stāvā.

Mediju ievērībai:
Paredzēta video, foto iespēja.
Mediju piekļūšana ar Ministru kabineta pastāvīgās akreditācijas kartēm. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kas nav akreditēti darbam Ministru kabinetā, lūdzam pieteikt caurlaides Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā pa tālruni: 67082828. Mediju ierašanās: 10 minūtes ātrāk, lai izietu drošības pārbaudi.

Papildus informācijai:
Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda teksts pieejamas šeit. Šobrīd Memorandu jau ir parakstījusi 274 nevalstiskās organizācijas. Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandā noteikto mērķu sasniegšanu. Padomes uzdevums ir sniegt priekšlikumus Ministru prezidentam un ieteikumus ministrijām, lai uzlabotu valsts pārvaldes institūciju un pilsoniskās sabiedrības sadarbību. Padomes sekretariāta funkcijas īsteno Valsts kanceleja. Padomes nolikums, sastāvs un sēžu protokoli pieejami šeit.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Freimane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: 67082929, 28341699
[email protected]

 

Dalies ar ziņu