Skip to main content

VIENOTĪBA aicina godināt Konstantīnu Čaksti

Sarmīte Ēlerte

Latviešu karavīrus es pieminu un krastmalā iededzu svecīti 11. novembrī. Es godinu tos, kas Brīvības cīņās atdeva savas dzīvības par neatkarīgu, demokrātisku Latviju. Šai dienā es pieminu latviešu strēlniekus, kas krita Pirmajā pasaules karā, ierauti lielvalstu cīņās. Es pieminu tos, kas krita Otrajā pasaules karā, piespiedu kārtā mobilizēti vienas vai otras svešas valsts armijā, bija spiesti karot un mirt svešā karā..8.maijā es tāpat kā citviet demokrātiskajā Eiropā pieminu Otrā pasaules kara beigas.

Ņemot vērā Jūsu interesi par vēsturiskās atmiņas politiku un turpinot labu sadarbību, aicinu Jūs pievienoties Vienotības Rīgas programmas iniciatīvai: centrālā vietā Rīgā uzcelt pieminekli Latvijas Centrālās padomes (LCP) priekšsēdētājam Konstantīnam Čakstem.

17. marts ir diena, kad 1944. gadā latviešu inteliģence LCP rosināta sagatavoja Memorandu, kas prasīja atjaunot demokrātiskās Latvijas neatkarību. Konstantīns Čakste bija patiess latviešu demokrāts, kas nostājās gan pret padomju, gan vācu okupācijām un samaksāja par to ar savu dzīvību. Viņa piemiņa ir jāiemūžina.

Dalies ar ziņu