Skip to main content

VIENOTĪBA aicina izvērtēt 1 miljona latu vērto apsardzes līgumu

Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes deputāti domes vadībai rosina atlikt Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas Centrāltirgus ieceri slēgt 1 milj. latu līgumu par apsardzes pakalpojumiem, jo tas ir nesamērīgi dārgi, ņemot vērā apsargājamās teritorijas platību. Jāvērtē, vai centrāltirgus nav izvirzījis pilnīgi liekas prasības, kas nepamatoti sadārdzina apsardzes pakalpojuma cenu.

Salīdzinājumam jāatgādina, ka 1 milj. latu gadā izmaksā Ostas policija, lai gan tā apsargā 21% no Rīgas teritorijas. Osta ir arī nesalīdzināmi sareģžītāks objekts, jo saistīts ar robežu, muitu un citiem faktoriem, kādi centrāltirgū nav. Drošības riski, prasības un tehniskais nodrošinājums ostai ir daudz augstāks.

“Vairāk kā 77 000 lati mēnesī par apsardzi Rīgas Centrāltirgū ir neadekvāti daudz. Pirms papildus atzinuma nedrīkst steigties ar līguma parakstīšanu ar konkursā par uzvarētāju atzīto kompāniju “Apsardze Jūra – SBE”,”
informē Olafs Pulks, partijas VIENOTĪBA Rīgas domes deputātu frakcijas vadītājs.

Deputāti arī uzskata, ka Rīgas Centrāltirgus nav izvērtējis visus iespējamos drošības risinājumus, kurus par šādu summu varētu izmantot un ieviest. Daudz lietderīgāk tirgus tuvumā būtu izveidot pašvaldības policijas iecirkni, kuram uzticētu drošības un kārtības nodrošināšanu uzreiz trijos objektos – centrāltirgū, autoostā un stacijā. Tas ļautu maksimāli izmantot pašvaldības rīcībā esošos resursus un kapacitāti.

VIENOTĪBA gan norāda, ka šis nav pirmais gadījums, kad tiek apšaubīti Rīgas domes lēmumi saistībā ar apsardzes pakalpojumiem. Līdz šim pilsētas vadība šajos jautājumos nav ievērojusi konsekvenci. Rezultātā dome un tās pārraudzībā esošās iestādes drošības risinājumiem izmanto gan ārpakalpojumus, gan domes iekšējos resursus, turklāt lēmumu maiņa notikusi pat viena projekta ietvaros.

Viens no spilgtākajiem šāda veida gadījumiem ir Rīgas pašvaldības uzņēmums Rīgas Serviss, kurš sākotnēji pats nolēma iesaistīties apsardzes biznesā. Tika piesaistīti operatīvie darbinieki, iegādāta pults un raidītāji, veikta visa nepieciešamā tehniskā uzstādīšana, kā arī līzingā uz gadu ņemtas automašīnas. Neskatoties uz ieguldījumiem, Rīgas Serviss savu darbību apsardzes jomā ar zaudējumiem pārtrauca. Pērn pašvaldības uzņēmums ar apsardzes kompāniju “SP Leģions” noslēdza līgumu par apsardzes pakalpojumu sniegšanu 92 000 latu apmērā.

“Šāda mētāšanas neliecina par labu pārvaldību. Rīgas domes struktūrvienībās jāievieš centralizēta vadība, kas gan pašvaldībai, gan arī privātajiem partneriem sniegtu skaidrību par spēles noteikumiem ilgtermiņā. Rīgas domei trūkst centralizētas iepirkuma sistēmas, kas krietni atvieglotu procesu un padarīto to caurskatāmu. Tās ir jomas, pie kurām ļoti rūpīgi jāstrādā,” piebilst O.Pulks.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Ziņu sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko,
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

Dalies ar ziņu