Skip to main content

VIENOTĪBA aicina precizēt valodas referenduma jautājumu

Ikvienam Latvijas pilsonim, kurš 18. februārī dosies uz tautas nobalsošanu par grozījumiem Latvijas Republikas Satversmē, skaidri jāsaprot, ko paredz piedāvātie Satversmes grozījumi, jāapzinās sava balsojuma būtība un sekas. Tādēļ arī referenduma zīmē esošajam jautājumam jābūt skaidram, kodolīgam un nepārprotamam, uzskata partijas VIENOTĪBA valde.

Dodoties uz tautas nobalošanu, pilsoņi paudīs savu attieksmi pret Latvijas kā nacionālas un demokrātiskas valsts būtību, jo līdztekus pārējiem Satversmes pamatprincipiem latviešu valoda kā vienīgā valsts valoda izsaka mūsu valsts esības jēgu, uzsver VIENOTĪBA.

Tādēļ partijas valde aicinājusi savus pārstāvjus Centrālajā vēlēšanu komisijā rosināt referenduma jautājuma precizēšanu, balsošanas zīmē norādītajā jautājumā ietverot arī iesniegto Satversmes grozījumu mērķi.

Satversmes grozījumiem piedāvātās izmaiņas nozīmētu, ka ikvienam pilsonim, kurš grib būt līdzdalīgs savas Latvijas valsts pārvaldē, ir obligāti jāprot krievu valoda. Jo grozījumi paredz, ka gan valsts, gan pašvaldību darbs notiktu gan latviski, gan krieviski, atgādina VIENOTĪBA. Tas radikāli maina kopš neatkarības atgūšanas Latvijas sabiedrībā iesakņojušos tradīciju, ka jebkuras svešvalodu zināšanas, tajā skaitā jebkuras mazākumtautības valodas zināšanas izglītotam pilsonim ir vēlamas, bet ne obligātas, uzsver partija.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu