Skip to main content

VIENOTĪBA ar nozares pārstāvjiem paraksta vienošanos par finansējumu ceļu nozarei

Partija VIENOTĪBA ar ceļu nozares pārstāvjiem vienojusies par valsts ilgtermiņa politiku ceļu uzturēšanas finansēšanā. Par mērķiem, uzdevumiem un darāmajiem darbiem ceļu nozares finansējuma sakārtošanā puses vienojušās, šodien, 5.septembrī, parakstot sadarbības līgumu.

VIENOTĪBAS vārdā vienošanos ar biedrības “Latvijas Ceļu būvētājs” valdes priekšsēdētāju Andri Bērziņu, Latvijas Pašvaldību savienības padomnieku Aino Salmiņu, Latvijas pasažieru pārvadātāju asociācijas direktoru Ivo Ošenieku un Latvijas Motoklubu Asociācijas prezidentu Aivaru Freimani jeb Frīdi parakstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Saskaņā ar vienošanos, parakstītāji apņemas, sagatavojot 2015.gada un nākamo gadu valsts budžeta projektu, panākt vienmērīgu un pakāpenisku ceļu un tiltu sakārtošanai nepieciešamā ikgadējā valsts budžeta, ES fondu finansējuma apjoma pieaugumu, nodrošinot, ka līdz 2020. gadam 80% no iekasētās degvielas akcīzes nodokļa, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un autoceļu lietošanas nodevas kopsummas tiek novirzīti ceļiem, atbilstoši Valsts autoceļu sakārtošanas programmai 2014. – 2020.gadam.

Tāpat puses vienojušās par nepieciešamību izveidot „Ceļu būves fondu”, kuram tiktu piesaistīts valsts un privātais finansējums, ar mērķi īstenot apjomīgus ceļu jaunbūves projektus privātās un publiskās partnerības ietvaros (PPP), kā arī palielināt valsts budžeta dotāciju pašvaldību ceļiem, sasniedzot 30% no ikgadējā valsts budžeta finansējuma.

Vienošanās tekstā ietverta arī apņemšanas harmonizēt ar nodokļiem un nodevām saistītos normatīvos aktus, kuri skar autoceļu būvi un to lietotājus.

Savukārt biedrības un asociācijas, parakstot vienošanos, apņēmušās 12. Saeimas vēlēšanu kampaņas laikā atbalstīt VIENOTĪBU, uzsverot tās demonstrēto izpratni un politisko gribu sakārtot valstī ceļus, kas apliecināta, parakstot šo vienošanos.

Dalies ar ziņu