Skip to main content

VIENOTĪBA atbalsta nacionālās saliedēšanas koalīcijas izveidi

Ar Zatlera reformu partiju (ZRP) un nacionālo apvienību „Visu Latvijai!” – TB/LNNK (VL!-TB/LNNK) veidota tiesiskuma koalīcija un valdība ir partijas VIENOTĪBA prioritāte. Tomēr, ja ZRP kategoriski iestājas pret šādu koalīcijas modeli, VIENOTĪBA piedāvā ZRP veidot nacionālās saliedētības valdību, šodien, 3.oktobrī, lēmusi partijas valde.

10. Saeima netika atlaista nacionālu, bet gan tiesisku argumentu dēļ. Tieši Saskaņas centra (SC), ZZS un PLL balsojumi tiesiskuma jautājumos bija Valda Zatlera minētais pamatojums lēmumam rosināt Saeimas atlaišanu, atgādina VIENOTĪBA. Šo iemeslu dēļ VIENOTĪBAI koalīcija tikai ar ZRP un SC nav pieņemama.

Tādēļ VIENOTĪBA aicina ZRP kopīgi vienoties par koalīcijas modeli, kurā abas partijas uzņemtos solidāru un vienlīdz lielu atbildību par kopējās programmas izpildi un nozaru vadību, savas politiskās atbildības ietvaros uz atsevišķu līgumu pamata pieaicinot citu partiju pārstāvjus koalīcijas vairākuma un valdības darba nodrošināšanai.

Mēs esam atbildīgi par to, lai valstī neizveidotos ilgstoša politiska nenoteiktība vai pat krīze. Mēs esam pārliecināti, ka ZRP spēs pieņemt atbildīgu lēmumu un jau šonedēļ mēs varēsim informēt Valsts prezidentu par progresu koalīcijas veidošanā. VIENOTĪBAS valde aicina ZRP jau tuvākajā laikā uzsākt abu partiju konsultācijas ar mērķi vienoties par valstiski vislabāko iespējamo 11. Saeimā ievēlēto partiju sadarbības modeli.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu