Skip to main content

VIENOTĪBA: ģeogrāfs nevar vadīt Rīgas būvvaldi

Šodien Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte nosūtīja vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar lūgumu atcelt Rīgas domes lēmumu, ar kuru par Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju ticis iecelts I.Vircavs. Vēstule ar lūgumu izvērtēt I. Vircava atbilstību amatam šodien tika nosūtīta LR Ģenerālprokuroram.

S. Ēlerte: "Rīgas pilsētas būvvaldi vada cilvēks ar ģeogrāfa izglītību, tātad bez nepieciešamās kompetences. Iespējams, tāpēc Rīgas būvvalde nespēj pienācīgi kontrolēt būvniecības procesus un pieļāva to, ka uz Maximas veikala jumta notiek būvniecība laikā, kad veikalā ir cilvēki".

Būvniecības likuma 7.pants nosaka, ka "Būvniecību vietējās pašvaldības administratīvajā teritorijā pārzina būvvaldes amatpersonas, kurām ir augstākā izglītība būvniecībā".

Ņemot vērā to, ka Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājam I.Vircavam nav Būvniecības likumā noteiktās augstākās izglītības būvniecības jomā, ieceļot viņu amatā, nav izpildītas likuma prasības. Rīgas pilsētas būvvalde ir Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam pakļauta pašvaldības iestāde, kuras uzdevums ir pārzināt un kontrolēt būvniecību Rīgā.

26. novembra Rīgas domes sēdē VIENOTĪBAS deputāti jau pieprasīja atbrīvot no amata Rīgas būvvaldes vadītāju I.Vircavu.

Informāciju sagatavoja:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

 

Dalies ar ziņu