Skip to main content

VIENOTĪBA iesniedz priekšlikumus Pilsonības likumā

Politisko partiju apvienības VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti šodien, 17. februārī, iesnieguši grozījumus Pilsonības likumā, paredzot kārtību, kādā ārvalstīs dzīvojošie latvieši un viņu pēcnācēji tiesīgi iegūt dubultpilsonību.

Saskaņā ar VIENOTĪBAS iesniegtajiem priekšlikumiem dubultpilsonību varēs iegūt tie Latvijas pilsoņi, kuri ieguvuši citas Eiropas Savienības, Eiropas Brīvās Tirdzniecības Asociācijas vai Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts pilsonību, kā arī tie Latvijas pilsoņi, kuri ieguvuši tādas valsts pilsonību, ar kuru Latvija noslēgusi starptautisko līgumu par dubultpilsonības atzīšanu.

Tāpat VIENOTĪBA rosina likumā noteikt, ka tiesības automātiski saņemt Latvijas pilsonību paredzamas bērniem, kuriem viņu dzimšanas brīdī viens vai abi vecāki vai adoptētāji ir Latvijas pilsoņi, neatkarīgi no bērnu dzimšanas vietas, kā arī atļaut šiem bērniem iegūt dubultpilsonību.

VIENOTĪBA rosina saglabāt tiesības jebkurā laikā reģistrēties un iegūt Latvijas pilsonību tiem trimdas latviešiem, kuri laikā no 1940. gada 17. jūnija līdz 1990. gada 4. maijam atstājuši Latviju kā bēgļi, tikuši deportēti vai minēto iemeslu dēļ nav varējuši atgriezties Latvijā un šajā laikā naturalizējušies ārvalstīs, un viņu pēcnācējiem, atceļot šobrīd spēkā bijušo ierobežojumu veikt reģistrāciju līdz 1995. gada 1. jūlijam.

VIENOTĪBAS iesniegtie grozījumi Pilsonības likumā paredz arī tiesības iegūt Latvijas pilsonību personām, kuras bijušas Latvijas pilsoņi līdz 1940. gada 17. jūnijam, kā arī šo personu pēcnācējiem, arī gadījumā, ja šīs personas pēc 1990. gada 4. maija ieguvušas citas valsts pilsonību.

Šādi grozījumi ir iespēja nodrošināt ciešu saikni ar savas izcelsmes valsti, motivēt izceļojušos latviešus un viņu bērnus atgriezties savā vai vecāku dzimtenē, norāda VIENOTĪBA. 

 

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu