Skip to main content
Rosinām liegt televīzijas pakalpojumu sniedzējam pamatpiedāvājumā iekļaut citās ES dalībvalstīs aizliegtas televīzijas programmas

VIENOTĪBA iesniegs priekšlikumus Kremļa propagandas ierobežošanai

VIENOTĪBAS Saeimas frakcija ceturtdien, 3.maijā, iesniegs izskatīšanai Saeimā priekšlikumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā Kremļa propagandas kanālu ierobežošanai Latvijas informatīvajā telpā.

“Pagājušā nedēļā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes pārstāvji VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas sēdē apliecināja gatavību līdz trešdienai, 2.maijam, sagatavot priekšlikumus, kā ierobežot Kremļa propagandu.

 

Diemžēl šodien uzzinājām, ka šī apņemšanās
ir palikusi vien solījumu līmenī,”

 

pauda H.Abu Meri, VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.


“Par nozari atbildīgās Kultūras ministrijas un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes nespēja ilgstoši piedāvāt izsvērtu risinājumu ir novedusi pie situācijas, ka šobrīd jau jādzēš ugunsgrēks un

 

risinājumi cīņai ar arvien pieaugošo Kremļa propagandas
mašinēriju steidzami ir jāizstrādā Saeimai,”

 

pauda I.Lībiņa-Egnere, VIENOTĪBAS frakcijas priekšsēdētāja vietniece un Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja.

Viņa norādīja, ka viens no sākotnējiem priekšlikumiem būs noteikt, ka TV satura izplatītājiem pamatpakalpojumā (pamatpakā) ir jānodrošina vismaz 90% satura kādā no Eiropas Savienības dalībvalstu valodām. Tāpat tiks rosināts kanālu secības regulējums, paredzot, ka ne ES valodās raidošiem kanāliem ir jābūt sarindotiem kā pēdējiem. I.Lībiņa-Egnere uzsvēra, ka priekšlikumu izskatīšanas gaitā tiks sagatavoti vēl papildu priekšlikumi, kā stingrāk vērsties pret Latvijai naidīgas informācijas izplatīšanu.

Papildus informācijai:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA, preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu